مجازات‌های جایگزین حبس باید اولویت محاکم قضایی باشد

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل نظارت بر امور ضابطین، زندان‌ها و اجرای احکام دادستانی کل کشور با اشاره به اینکه زندان اثر نامطلوبی بر مددجویان و خانواده های آنان دارد- گفت: مجازات های جایگزین حبس باید در اولویت صدور احکام محاکم قضایی باشد.

مهدی مهرانگیز شنبه شب با حضور در زندان مرکزی بندرعباس و یررسی و رصد مشکلات مددجویان افزود: زندان باید مکانی برای نگهداری مجرمان خطرناک و برهم زنندگان نظم و امنیت جامعه باشد و تا جایی که قانون اجازه می‌دهد از ورود جرائم سبک به زندان جلوگیری شود.
وی به کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها هم اشاره کرد و بیان داشت: باید از تمامی تسهیلات و تاسیسات پیش بینی شده در قانون استفاده کرد تا مددجو مدت زمات کمتری در زندان تحمل حبس کند. 
مدیرکل نظارت بر زندان‌های دادستانی کل بر تقویت برنامه‌های اصلاحی و تربیتی در زندان‌ها تاکید و تصریح کرد: ذات و فطرت انسان‌ها پاک آفریده شده و اکنون اگر افرادی خواسته و ناخواسته مرتکب جرم شدهاند، باید زمینه ای مناسب برای بازگشت آن ها به اصل خود که همان پاکی است  فراهم گردد.
وی اظهار داشت: زندانیان و خانواده‌های آنان از قشرها آسیب پذیر جامعه هستند و باید از آن‌ها حمایت‌های مادی و معنوی شود تا شاهد کاهش آسیب‌ها در جامعه و زندان باشیم.

مدیرکل زندان‌های هرمزگان نیز بر عزم جدی مجموعه زندان‌های استان بر پیگیری مسائل و مشکلات قضایی مددجویان تاکیدکرد.
مصطفی کیشانی افزود: گره گشایی از مشکلات زندانیان با همدلی و هماهنگی همه بخش‌های سامانه قضایی ممکن می‌شود و مجموعه زندان‌های هرمزگان آمادگی کامل بر تقویت این همدلی و هماهنگی را دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =