۲ هزار و ۹۶۱ داوطلب در انتخابات شوراهای روستایی قزوین ثبت نام کردند

قزوین - ایرنا - رییس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: تا پایان ششمین روز از ثبت نام داوطلبان شورای اسلامی روستاهای استان، ۲ هزار و ۹۶۱ نفر به صورت حضوری و غیرحضوری ثبت نام کردند.

منوچهر حبیبی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد ۹۵درصد را مردان و پنج درصد را بانوان تشکیل می دهند.

وی اظهار داشت : ۲ هزار و ۴۳۹ با مراجعه حضوری به بخشداری ها و ۵۲۲ نفر غیر حضوری ثبت نام کرده اند.

حبیبی اضافه کرد: تاکنون یک هزار و ۳۲۲ نفر در قزوین، ۴۳۶ نفر در بویبن زهرا،  ۴۱۸ نفر در آوج، ۳۴۷ نفر در تاکستان، ۳۰۹ نفر در آبیک  و ۱۲۹ نفر البرز در ثبت نام کرده اند.

معاون سیاسی  امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین تاکید کرد: با توجه به فرصت محدود باقی مانده توصیه می‌شود، داوطلبان واجد شرایط از ظرفیت ثبت نام غیرحضوری استفاده کرده و در فرصت باقیمانده با در دست داشتن مدارک لازم اقدام به این کار کنند.

حبیبی با اشاره به ابنکه ۶۷۹ روستا واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراهای روستایی در استان وجود دارد،تصریح کرد: ۶۳۹ روستا دارای شورای سه نفره  و ۴۰ روستا دارای شورای پنج نفره خواهد بود.

وی، آخربن مهلت ثبت نام در شوراهای روستایی را ۲۲ فروردین ماه اعلام کرد و افزود: روستاهای بالای ۲۰ خانوار و یا جمعیت بالای ۱۰۰ نفر امکان برخورداری از شورا را دارند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خردادماه سال آینده به صورت همزمان در کشور برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =