۲۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲:۴۲
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84290806
۰ نفر

برچسب‌ها

انصارالله: در آستانه ماه رمضان محاصره یمن ادامه دارد

تهران – ایرنا - «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن شنبه شب در توییتی نوشت: در آستانه ماه مبارک رمضان نیروهای متجاوز به محاصره خود علیه یمن برای هفتمین سال ادامه می‌دهند.

به گزارش ایرنا به نقل از المسیره، عبدالسلام نوشت: در آستانه ماه مبارک رمضان، نیروهای متجاوز در حالی که از ارزش‌های انسانی تهی شدند، به محاصره خود علیه ملت ما برای هفتمین سال ادامه می دهند.

وی در ادامه نوشته است: در مقابل تداوم تجاوزات و محاصره، مردم یمن به یاری خدا به ادامه مقابله ادامه می دهند و از حق زندگی در آزاد، عزت و حاکمیت دفاع می کنند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن- فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha