برداشت گوجه سبز از باغات سرپل‌ذهاب آغاز شد

قصرشیرین- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی سرپل‌ذهاب گفت: برداشت محصول گوجه سبز از سطح ۳۴۴ هکتار از باغات بارور این شهرستان آغاز شد.

«اردشیر نورمحمدی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش‌بینی می‌شود میانگین عملکرد محصول گوجه سبز از باغات سرپل‌ذهاب سه تن در هر هکتار باشد و در مجموع امسال یک هزار گوجه سبز از باغ‌های این شهرستان برداشت شود.

وی اظهار داشت: ۴۸۰ بهره بردار در شهرستان به دلیل شرایط مساعد این محصول به ویژه در منطقه پیران مشغول برداشت محصول گوجه سبز هستند.

مدیر جهاد کشاورزی سرپل‌ذهاب گفت: به دلیل سرمای اخیر کاهش محسوس و ۵۰ درصدی محصول گوجه سبز در منطقه داشتیم و شاهد افت محصول هستیم.

نورمحمدی اضافه کرد: گوجه سبز برداشت شده شهرستان به استان‌های مجاور و حتی خارج از کشور با قیمت نوبرانه ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان صادر می شود.

به گفته کارشناسان بهداشت و تغذیه، گوجه سبز برای تقویت لثه، ریشه دندان و رفع خشکی دهان موثر است و حاوی ویتامین های B، C و پیش ساز ویتامین A است.

از دیگر خواص دارویی این محصول کاهش فشار و چربی خون، حذف رسوبات از خون و تنظیم عملکرد معده و روده است و در درمان تومورها هم مفید است.

از مجموع حدود ۵۵ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی در سرپل‌ذهاب، ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار آن باغ است که سالیانه حدود ۱۴ هزار تن انوع محصولات از آن برداشت می‌شود.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha