تخت‌های بیمارستان گلستان کرمانشاه پُر شد

کرمانشاه- ایرنا- رییس مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) کرمانشاه با بیان اینکه تخت‌های بیمارستان گلستان پُر شد، گفت: تعداد بیماران بستری مبتلا به کووید ۱۹ در این بیمارستان نسبت به قبل از عید نوروز به بیش از سه برابر رسیده است.

دکتر «شهرام بیدهندی» روز یکشنبه به ایرنا افزود: با پرشدن ۷۰ تخت بیمارستان گلستان، همچون پیک پاییز ۹۹، دوباره ۱۸ تخت بیمارستان نسیم هم به بیماران کووید ۱۹ اختصاص پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه بیمارستان گلستان یکی از مراکز درمانی ویژه درمان و بستری بیماران مبتلا به کویید ۱۹ در استان کرمانشاه است، اظهار داشت: ما آمادگی لازم برای پذیرش بیماران را داریم، هرچند فشار کاری بر روی کادر درمان بسیار زیاد است اما آماده خدمت به مردم‌ هستیم.

او گفت: تنها خواسته کادر درمان از مردم این است که از دورهمی ها و رفتن به جاهای شلوغ و ترددهای غیرضروری خودداری کنند و حتما ماسک را جدی بگیرند.

بیدهندی تاکید کرد: شهروندان به هیچ وجه برای ملاقات بیماران به بیمارستان مراجعه نکنند چرا که ملاقات در مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) ممنوع است.

به گزارش ایرنا، استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۱۸ بیمارستان آموزشی و غیرآموزشی زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی و هفت بیمارستان غیردانشگاهی دارد که اکنون بیماران کرونایی در بیمارستان‌های «گلستان»،   «فارابی» و «شهدا»  بستری هستند.

اکنون بیش از سه هزار تخت در ۱۸ بیمارستان دولتی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی، ۲ بیمارستان خصوصی، سه بیمارستان نظامی و ۲ بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است.

تعداد بیماران بستری در کرمانشاه سه و نیم برابر شد

کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه روز یکشنبه با آرایه آمار جدید به مقایسه اطلاعات روز مربوط به بیماری کرونا در استان نسبت به ۳۰ اسفند پرداخت و اعلام کرد: تعداد بیماران بستری در ۲۴ ساعت گذشته ۳/۵ برابر شده است.

براساس این آمار؛ تعداد بیماران حال حاضر در بیمارستان‌ها ۴/۵ برابر، تعداد بیماران وخیم و وصل به دستگاه تنفس مصنوعی نیز حدود چهار برابر و تعداد بیماران بستری در بخش های ویژه حدود سه برابر شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =