معاون وزیر بهداشت: شیوع کرونا در برخی استان‌ها شتاب بیشتری دارد

بیرجند - ایرنا - معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: روند شیوع کرونا در سطح کشور افزایشی است و در برخی استان‌ها شتاب بیشتری دارد.

«قاسم جان بابایی» شامگاه شنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان امام رضا (ع) بیرجند گفت: در سطح کشور روند بیماری رو به افزایش است و در بعضی از استان‌ها مثل تهران، اصفهان، فارس، زنجان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی شتاب بیشتری دارد.

وی افزود: این وضعیت نتیجه ایام عید، دید و بازدیدها و شرکت در مراسمی چون عروسی است که باعث شده پروتکل‌ها رعایت نشود و اکنون روند رو به افزایش داریم.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: امیدواریم با تصمیماتی که در ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته شده و تمهیداتی که اندیشیده شده است، این روند هرچه زودتر متوقف شود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه همه دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور کاملا آمادگی دارند و در استان خراسان جنوبی نیز ظرفیت خیلی خوبی داریم.

جان بابایی گفت: در حال حاضر تخت‌های خالی برای پذیرش بیماران داریم و جای نگرانی برای مردم نیست ولی خواهش ما از مردم این است که حتما پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند زیرا همه چیز با خود مردم تمام می‌شود و اگر مراعات کنند و رفت و آمدهای خانوادگی و تجمعات را مدیریت کنند، قطعا ما هرچه زودتر شاهد توقف این موج خواهیم بود.

وی ادامه داد: یکی از اولویت‌های ما در این سفر، کروناست و خراسان جنوبی هم جزو استان‌هایی شده که روند رو به افزایش دارد و شهر بیرجند بیشتر از هر جای دیگری افزایش موارد بستری را دارد.

معاون وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه طی بازدیدهای قبلی که داشتیم، شهرستان بیرجند و دانشگاه علوم پزشکی در مدیریت کرونا موفق بودند و در سفر سال گذشته خود به این استان هم شاهد بودیم که خیلی خوب توانستند در بیمارستان ولی‌عصر (عج) بیرجند این بیماری را مدیریت کنند.

وی بیان کرد: خراسان جنوبی جزو استان‌های موفق در مدیریت کرونا است و توانسته مرگ و میر نسبتا پایینی داشته باشد.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که شامگاه امروز (شنبه) وارد بیرجند شد در ابتدای سفر خود به خراسان جنوبی از بیمارستان امام رضا (ع) بیرجند و پروژه ساخت بخش سوختگی به مساحت ۴ هزار و ۳۵۰ متر مربع و پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد بازدید کرد.

وی در ادامه این سفر با حضور در شهرستان‌های سرایان، فردوس، بشرویه و طبس ضمن بازدید از بیمارستان‌ها، وضعیت ارائه خدمات به بیماران کرونایی و مسائل و مشکلات درمانی را از نزدیک بررسی می‌کند.

قرار است فردا (یکشنبه) با حضور معاون وزیر بهداشت، استاندار خراسان جنوبی، نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان عملیات اجرایی بیمارستان جدید شهرستان طبس آغاز شود.

خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و روند صعودی شناسایی موارد مثبت ابتلا به کرونا و بستری بیماران از هفته دوم فروردین در این استان آغاز شد. بنابر اعلام امروز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خراسان جنوبی جزو ۱۲ استانی است که روند افزایشی با شیب بسیار تند دارد.

این استان که پیک سوم کرونا را آذر ماه ۹۹ پشت سر گذاشت در حال حاضر سه شهرستان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر)، هفت شهرستان در وضعیت نارنجی (پرخطر) و یک شهرستان در وضعیت زرد (متوسط خطر) دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =