سایت آشنایی با اختراعات در البرز راه اندازی شد

کرج - ایرنا- یک شرکت دانش بنیان در استان البرز موفق به طراحی و راه اندازی سایت تحلیل پتنت و آشنایایی با اختراعات ، علائم تجاری و طرح های صنعتی راه اندازی کرد.

به گزارش روز شنبه  روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز ، بیژن نصیری اعظم مدیرعامل شرکت دانش بنیان نوفن حامی با اشاره به اینکه ارائه خدمات ملی و بین المللی در زمینه مالکیت فکری، ثبت اختراعات و علائم تجاری در زمینه های فعالیتی این شرکت است گفت : ارائه آموزش های تخصصی در زمینه ثبت اختراع، علائم تجاری و طرح های صنعتی از مهمترین ویژگی های این سایت است.

وی بیان داشت:  این شرکت دانش بنیان  در پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی توانست  سایت تحلیل پتنت و آشنایی با اختراعات، علائم تجاری و طرح های صنعتی را به منظور آشنایی محققان و فناوران با دارایی های فکری، اختراعات، علامت تجاری و طرح صنعتی سایتی با عنوان دارکوب https://darkob.co.ir راه اندازی کند.

نصیری گفت :  مدیران شرکت های فناور و دانش بنیان باید بدانند این آموزش ها در آینده کسب و کار آنها اهمیت دارد و درصورت سهل انگاری و یا نادیده گرفتن این آموزش ها ممکن است ایده ها و طرحهای آنها مورد سو استفاده قرار بگیرد.
وی با اشاره به برگزاری دوره های حضوری و آنلاین در زمینه حقوق و مالکیت فکری توسط این شرکت  افزود: با توجه به شرایط کرونا، دوره های مختلف آموزشی و همچنین مشاوره های مختلف در این حوزه به صورت آنلاین و آفلاین در قالب تولید محتوا  به جامعه هدف ارائه می گردد.
وی با اشاره به اینکه شرکت نوفن حامی البرز یکی از کارگزاران صندوق نوآوری  و شکوفایی است یاد آور شد: بین ۷۵ تا۹۰ درصد هزینه هایی را که شرکت های دانش بنیان برای حفظ دارایی های فکری های  در سطح ملی و بین المللی انجام میدهند توسط صندوق نوآوری و شکوفایی به صورت بلاعوض پرداخت می گردد.
نصیری با اشاره به اینکه  یکی از فعالیت های این شرکت ارائه خدمات مربوط به پتنت می باشد گفت: تلاش این موسسه همواره براین است که درصورت وجود سرمایه گذار از یک سو و مخترع و صاحب ایده از سوی دیگر شرایطی را فراهم کند که آنها بتوانند در مسیر سرمایه گذاری مشترک گام بردارند.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به حمایت های موثر پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی از شرکت های دانش بنیان و فناور بیان داشت: پارک علم و فناوری البرز بستر و زمینه تعامل سازنده ای را با بخش های مختلف دولتی و خصوصی فراهم نموده که این شرایط به توسعه فعالیت های این شرکت ها کمک می کند.

وی  با اشاره به اینکه نشر اطلاعات مربوط به اختراعات، نوآوری ها و فناوری ها یکی از نیاز های مهم محققان می باشد گفت: این موسسه سایتی را با عنوان دارکوب راه اندازی کرده تا محققان، مخترعان و فناوران کشورمان برای آشنایی با این فناوری ها و نو آوری ها به این سایت مراجعه نموده و از اطلاعات مورد نیاز در این حوزه بهرمند شوند.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha