آمار داوطلبان شورای روستاها در کرمانشاه به پنج هزار و ۸۹۳ نفر رسید

کرمانشاه- ایرنا- دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه با تشکر از شهروندانی که با احساس دین و مسوولیت زمینه رقابت و افزایش مشارکت مردم را با نامزدی خود در انتخابات فراهم می نمایند، آمار داوطلبان ثبت نام شده تا پایان وقت اداری روز ششم را پنج هزار و ۸۹۳ نفر اعلام کرد.

«جلیل بالایی» عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا، به تشریح آمار داوطلبان ثبت نام کرده پرداخت و با بیان اینکه از مجموع ثبت نام کنندگان، پنج هزار و ۶۰۸ نفر مرد و ۲۸۵ نفر یعنی پنج درصد زن هستند، افزود: از این تعداد ۴۰۱ نفر یعنی هفت درصد ایثارگر و ۷۵ درصد از داوطلبان کمتر از ۵۰ سال سن دارند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استان افزود: ۲۱ درصد از داوطلبان سابقه نمایندگی در شورا را دارند که حکایت از ورود جمعیت ۷۹ درصدی از نیروهای تازه نفس و با انگیزه در روستاها است.

بالایی فردا یکشنبه ۲۲ فروردین را آخرین فرصت ثبت نام داوطلبان روستاها اعلام و ابراز امیداوری کرد که باوجود همه محدودیت ها به ویژه کرونا و با ثبت نام نیروهای علاقمند ، تحصیلکرده و با انگیزه زمینه رقابت و برگزاری انتخابات در هزار و ۷۷۴ روستای استان فراهم شود.

وی امکان تمدید زمان ثبت نام را به لحاظ صراحت قانون غیر ممکن دانست و از داوطلبان خواست در انجام ثبت نام تعجیل و آنرا به ساعات پایانی موکول نکنند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان سکونت می کنند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، نخستین میاندوره یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و دومین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha