رقابت‌های بین‌المللی کشتی بلغارستان؛ ایرانی‌ها فینالیست شدند

تهران- ایرنا- سه نماینده کشتی ایران در رقابت‌های بین‌المللی کشتی جام دانکلوف و نیکولای پتروف با پیروزی مقابل رقبای خود به فینال راه پیدا کردند.

به گزارش ایرنا،رقابت‌های بین‌المللی کشتی جام دانکلوف و نیکولای پتروف از روز پنج‌شنبه ۱۹ فروردین‌ماه در شهر پلودیو بلغارستان در حال برگزاری است.

در مسابقات امروز سه نماینده کشورمان به میدان رفتند که نتایج آن ها به شرح زیر است:

کشتی آزاد:

در وزن ۹۷ کیلوگرم مجتبی گلیج‌ در دیدار نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر خوتچویا از گرجستان را مغلوب کرد، وی در دور دوم مقابل انگستروم از سوئد با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل زوتان اوتیموف از بلغارستان با نتیجه ۱۰برصفر به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. گلیج در دیدار فینال به مصاف مامد ابراگیموف از قزاقستان می رود.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که به صورت دوره‌ای و در دو گروه برگزار می‌شود، امین طاهری در گروه ب مقابل اسلام آدیزوف از بلغارستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری دست یافت وی در کشتی بعد و برای سرگروهی با نتیجه ۱۵ بر ۴  آلکسی ژورژولیانی از گرجستان را مغلوب کرد.  وی در دیدار نیمه نهایی مقابل آنیل کلیچسالیان نفر دوم گروه الف از ترکیه با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال به مصاف خوزه‌دیاز از ونزوئلا  می رود.

کشتی فرنگی:

در وزن ۶۰ کیلوگرم پویا ناصرپور پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل سیراشکی از بلغارستان با نتیجه ۹ بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل احمت‌ اویار از ترکیه با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. حریف وی در این دیدار دیچر کاستاندا از کلمبیا است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha