جانبازان ۷۰ درصد، ‌ فیاضی و فرحی به خیل شهدا پیوستند

تهران - ایرنا - «داود فیاضی» و «جواد فرحی» جانبازان ۷۰ درصد هشت سال دوران دفاع مقدس پس از سال‌ها رنج ناشی از مجروحیت به خیل شهدا پیوستند و مادر شهیدان  «ابراهیمی هژیر» و  «اعیانی» آسمانی شدند.

به گزارش  روز شنبه خبرنگار ایثار و شهادت ایرنا، «داود فیاضی» جانباز ۷۰ درصد هشت سال دفاع مقدس پس از سال‌ها رنج ناشی از مجروحیت به خیل شهدا پیوست.

پیکر مطهر این شهید والامقام پس از تشییع در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.   شهید «داود فیاضی» ۶ مهرماه ۱۳۶۲ در بانه به افتخار جانبازی نائل آمد.

جانباز گرانقدر «جواد فرحی» به خیل شهدا پیوست

جانباز گرانقدر ۷۰ درصد، «جواد فرحی» از جانبازان دوران دفاع مقدس از استان قم روز پنجشنبه ۱۹ فروردین به یاران شهیدش پیوست.

جانباز شهید «جواد فرحی» از بسیجیان مخلصی بود که در همان آغازین روزهای جنگ تحمیلی غیرتمندانه وارد عرصه پیکار با دشمنان اسلام شد و در سن ۲۲ سالگی عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد.

جواد فرحی در ۲۶ آبان سال ۱۳۵۹ عازم جبهه جنوب شد و سه ماه بعد در ۱۶ بهمن سال ۱۳۵۹ در سوسنگرد بر اثر اصابت ترکش به کمر، قطع نخاع و به درجه جانبازی نائل آمد.

ویژگی‌های برجسته اخلاقی، ولایت مداری و صبر و بردباری آن شهید والامقام زبانزد همرزمانش است و به تازگی یادواره چهارده رفیق جانباز شهید به همت این جانباز سرافراز و دیگر جانبازان ۷۰ درصد در قم برگزار شد.

مادر شهیدان «ابراهیمی هژیر» دعوت حق را لبیک گفت

 مرحومه «مرع ابراهیمی مهر» مادر شهیدان «صمد و ستار ابراهیمی هژیر» بر اثر کهولت سن به دیار ابدی سفر کرد.

شهید «ستار ابراهیمی هژیر» سال ۱۳۶۵ در کربلای ۵ بر اثر ترکش گلوله توپ به شهادت رسید و شهید «صمد ابراهیمی هژیر» دو ماه بعد به فیض شهادت نائل آمد.

مادر شهیدان «اعیانی» به فرزندان شهیدش پیوست

«فاطمه نادری بهبهانی»  مادر شهیدان  «حسین و فریدون اعیانی» پس از سالها فراق از فرزندانش در سن ۹۰ سالگی   دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

پیکر پاک این مادر شهید با حضور جمعی از مسئولان شهرستان آبادان و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در قطعه صالحین گلزار شهدای آبادان تشییع و به خاک سپرده شد.

شهید «حسین اعیانی»  سال ۱۳۳۱ در شهرستان آبادان به دنیا آمد و سال ۱۳۵۹ در جاده آبادان بندرماهشهر به شهادت رسید. شهید «فریدون اعیانی»  سال ۱۳۳۸ در شهرستان آبادان به دنیا آمد و سال ۱۳۵۹  در جاده آبادان بندرماهشهر به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha