۲۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۲۳
کد خبرنگار: 2493
کد خبر: 84290438
۰ نفر

برچسب‌ها

«پزشکان» سوژه مستندی سریالی

تهران- ایرنا- مستند «پزشکان» با پرداختن به زندگی شخصی و حرفه‌ای مفاخر پزشکی زنده ایران در ۱۳ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای به سفارش شبکه یک سیما کلید خورد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از شبکه یک سیما، حامد کاظم‌زاده، کارگردان و تهیه‌کننده مستند پزشکان، از آغاز تصویربرداری این اثر خبر داد و گفت: مستند پزشکان به  معرفی و زندگی شخصی و حرفه‌ای مفاخر پزشکی ایران می‌پردازد. 

وی افزود: قرار است این مستند در ۱۳ قسمت ساخته و پخش شود که هر قسمت به زندگی یکی از این مفاخر می‌پردازد. 

کاظم‌زاده با اعلام اینکه تصویربرداری مستند پزشکان از امروز (شنبه ۲۱ فروردین)‌ آغاز می‌شود گفت: مدت زمان هر قسمت از مستند پزشکان ۴۵ دقیقه است و پخش این مجموعه را شبکه یک سیما بر عهده دارد. 

این مستندساز در مورد چگونگی پرداخت به زندگی پزشکان در این مجموعه گفت: زندگی این مفاخر پزشکی، در سه مقطع کودکی، جوانی و حال، با دو بخش پیش و پس از انقلاب در این مستند روایت می‌شود.

وی افزود: تصویربرداری این مستند با ورود به زندگی شخصی این مفاخر در خانه و محل کار و به صورت واقعی انجام می‌شود اما بخش مهم و با اهمیت تصویربرداری ما در این مجموعه، در بازسازی تاریخی زندگی این اساتید است که گروه بازساز با حدود ۵۰ هنرمند و متخصص در این کار، ضمن بهره‌برداری از آرشیو تصاویر تاریخی، ما را در ساخت این مجموعه یاری می‌کنند.

کاظم‌زاده در مورد اهمیت ساخت و پخش این مستند، گفت: پزشکان ایرانی در زمینه توسعه سلامت و بهداشت عمومی جامعه آن چنان رشد قابل توجهی داشته‌اند و به جایگاهی رسیده‌اند که سالانه تعداد زیادی از بیماران خارجی به عنوان توریست سلامت به ایران می‌آیند، آوازه جهانی این پزشکان و زحمات بی‌نظیر آنها در حوزه سلامت و درمان، ما را بر آن داشت که به دنبال ساخت این مستند برویم.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =