استاندار: برگزاری تجمع به مناسبت ماه رمضان در استان سمنان ممنوع است

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: برگزاری هرگونه تجمع فرهنگی و مذهبی در ماه مبارک رمضان باهدف مدیریت و مقابله با ویروس کرونا در مناطق شهری و روستایی استان سمنان ممنوع است.

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر روز شنبه در نشست ویدئو کنفرانسی ستاد مدیریت مقابله با کرونا در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان افزود: فروشگاه‌های بزرگ و بازارهای عمومی حتما در شهرهای قرمز کرونایی تعطیل شوند و سوپر مارکت ها برای تامین نیازهای عمومی و ضروری مردم، استثنا بوده و باز خواهند بود.
وی ادامه داد: محدودیت های تردد در استان سمنان براساس رنگ بندی با جدیت دنبال شود و فرمانداران و نیروی انتظامی هماهنگی لازم را در ارتباط با اعمال دقیق محدودیت ها داشته باشند.
استاندار سمنان اضافه کرد: هرگونه تردد از شهرستان های قرمز ممنوع است و نیروی انتظامی باید در ورودی شهرها مستقر شود و در کنار کنترل هوشمند به صورت فیزیکی هم در ورودی ها حضور داشته باشد.
وی گفت: در شهرهای نارنجی و قرمز کرونایی برگزاری تجمع مذهبی و فرهنگی و افطار دهی و پخش نذورات ممنوع است و اگر قرار باشد نذر دهی انجام شود به صورت بیرون بر باشد.
استاندار سمنان گفت: در ماه مبارک رمضان‌ آیین های مذهبی و فرهنگی به صورت انفرادی و خانوادگی برگزار شود و برگزاری مراسم در تکایا و مساجد ممنوع است اما برای شب های احیا، شاید تصمیمات جدیدی اتخاذ شود که به محض تصمیم گیری ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا ، اطلاع رسانی لازم انجام می شود.

مدیران ادارات طرح دورکاری را باجدیت اجرا کنند

استاندار سمنان در ادامه گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی و ادارات برای مدیریت مقابله با کرونا ویروس طرح دورکاری کارکنان دولت را با جدیت اجرا کنند.

وی افزود: مصوبات اعلامی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا با جدیت در استان سمنان دنبال شود و تمام دستگاه های اجرایی و خدماتی در بخش های مختلف موظف به اجرای دقیق آن هستند.
وی خاطر نشان کرد: پیک چهارم کرونا در استان سمنان شروع شده و اگر رعایت نکنیم ممکن است با مشکلات زیادی در بحث مدیریت و مقابله با این ویروس مواجه شویم.
استاندار سمنان تصریح کرد: شهرستان‌های سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار براساس رنگ بندی وضعیت شیوع کرونا در شرایط قرمز قرار دارد و در این شهرستان ها به غیر از مشاغل گروه یک، تمام مشاغل دیگر تا اطلاع بعدی تعطیل می باشند.
آشناگر با بیان اینکه اتحادیه ها و وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف هستند تا در ارتباط اجرای دقیق دستورالعمل های بهداشتی نظارت داشته باشند، گفت: دستگاه های اجرایی دستورالعمل های سازمان استخدامی و معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان در ارتباط با نحوه به کارگیری نیروی انسانی در ادارات با توجه به رنگ بندی جدید کرونا را اجرا کنند.
وی افزود: در مناطق قرمز کرونایی در ادارات ضروری حتما ۵۰ درصد نیروی انسانی به صورت دورکاری به فعالیت اداری رسیدگی کنند و در ادارات غیر ضروری هم تا ۷۰ درصد نیروی انسانی می توانند به دورکاری بروند.
استاندار سمنان اضافه کرد: در شهرستان های سرخه، مهدیشهر و میامی که در وضعیت نارنجی شیوع کرونا قرار دارد، مدیران دستگاه های ضروری و غیرضروری تا ۵۰ درصد از کارکنان‌ خود را به دورکاری بفرستند.
استاندار سمنان با بیان اینکه گزارش‌هایی رسیده که در بعضی از ادارات ، مدیران اجازه دورکاری را به کارکنان نمی دهند ، گفت: مسئولیت هرگونه خسارت و ابتلا کارکنان ادارات به کرونا برعهده مدیر مجموعه است و مدیر مربوط باید پاسخگوی عملکرد خود در ارتباط با نحوه اجرای دستورالعمل های بهداشتی در اداره خود باشد.
وی اضافه کرد: سازمان و ادارات بازرسی در بحث حُسن اجرای دستورالعمل های بهداشتی در ادارات و دیگر بخش های خدمات‌رسان باید ورود کنند و در صورت بروز تخلف با متخلفان برخورد شود.
استاندار سمنان تصریح کرد: برخی مدیران دستگاه های با اجرای طرح دورکاری در ادارات مخالفت نمی کنند اما کارانه و اضافه کار کارکنانی که به دورکاری می روند را کم می کنند و کارمند برای آنکه اضافه کار و یا کارانه‌اش قطع نشود به اداره می آید که این امر غلط است و مدیران دستگاه های اجرایی نباید به خاطر اجرای طرح دورکاری، کارانه و اضافه‌کار کارکنان خود را کم یا قطع کنند.
وی تصریح کرد: بازرسان نحوه اجرای دستورالعمل های بهداشتی در ادارت را رصد کنند و لیست حضور و غیاب کارکنان ادارات را ارزیابی شود و اگر حضور کارکنان ادارات از متوسط در نظر گرفته شده بیشتر بود با مدیر مربوط برخورد شود.
استاندار سمنان افزود: حتی برای فرمانداری ها و دانشگاه ها و شهرداری ها هم همین طور است و مدیران ادارات و فرمانداران موظف هستند که کارمندان را به دورکاری بفرستند.

مشکلی در پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان سمنان وجود ندارد

استاندار سمنان هم چنین گفت: مشکلی در پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان‌های استان سمنان باوجود افزایش آمار ابتلا و بستری وجود ندارد.

وی افزود: از سپاه و بسیج می خواهیم همکاری خود را با کادر درمانی ادامه داده و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی را با هدف مدیریت مقابله با کرونا ادامه دهند.
وی اضافه کرد: تمام فعالیت های آموزشی به صورت حضوری تعطیل و ماموریت کارکنان دستگاه های اجرایی به شهرستان ها ممنوع است.
استاندار سمنان تصریح کرد: پرداختی‌های حق ماموریت را حتما بررسی خواهیم کرد و انجام ماموریت ها کاملا خلاف است و نباید انجام شود.
آشناگر تصریح کرد: برای ۶۰ میلیون نفر بسته‌های حمایتی در نظر گرفته شده که در ماه مبارک رمضان پرداخت می شود و تسهیلات مشاغل تحت تاثیر کرونا به مدت ۶ ماه استمهال می‌شود.
استاندار سمنان گفت: از تلاش دانشگاه های علوم پزشکی استان در بخش های مختلف که با تلاش مضاعف در خط مقدم مدیریت مقابله با کرونا قرار دارند، تشکر می‌کنم و هر موج کرونایی که استان را فرا می‌گیرد این عزیزان با تمام وجود برای مدیریت و مقابله با کرونا تلاش می‌کنند.
وی اضافه کرد: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده در پذیرش بیماران در بیمارستان ها مشکل نداریم و فرایند تست و نمونه گیری به صورت منظم و در کمترین زمان ممکن در حال انجام است.
وی تصریح کرد: تعداد بستری های بیماران کرونایی در استان زیاد شده اما میزان ترخیص بیماران هم رضایت بخش است.

۳۵۵ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان از ظهر پنجشنبه تا ظهر دیروز جمعه شناسایی شد و مجموع آمار بیماران کووید ۱۹ در این استان از ابتدا تاکنون به ۲۹ هزار و ۲۸۴ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان روز جمعه با ارائه آخرین آمار شیوع این ویروس در استان اعلام کرد: ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته جان‌ سه نفر دیگر را در استان سمنان گرفت و بر این اساس از ابتدای شیوع این ویروس تا ظهر امروز تعداد جانباختگان این بیماری در استان به ۹۵۲ نفر رسید.

طبق اعلام این کمیته، با ترخیص ۳۸ بیمار دیگر، موارد بهبودی و ترخیص بیماران کووید ۱۹ در این استان به ۸ هزار و ۲۳۸ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha