معاون استاندار : وضعیت کرونا در البرز نگران کننده است

کرج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا البرز وضعیت استان به لحاظ کرونا و شمار مبتلایان به کووید ۱۹ را نگران کننده ، توصیف کرد.

نورمحمد فردی روزشنبه در حاشیه نشست اضطراری ستاد قرارگاه  مقابله با کرونا اظهار داشت: در استان البرز وضعیت بیماری  کووید۱۹ بسیار نگران کننده است و علاوه بر کار فرهنگی و اطلاع رسانی نظارت و برخورد قانونی لازم است.
وی افزود: در هر کاری که مردم حضور داشته اند بدون تردید موفقیت حاصل شده است.
معاون استاندار البرز  با بیان اینکه در هر صورت اوضاع  کرونا در استان  مناسب نیست و پنج شهرستان آن قرمز و ۲ شهرستان  دیگر نارنجی است، گفت: هر یک از این شهرستان ها محدودیت های خاص خود را  دارند که باید توسط دستگاههای اجرایی ذی ربط با قدرت  پیگیری و اقدام شود. 
فردی تصریح کرد: بر اساس رنگ بندی اعلام شده اگر وضعیت بر همین روال باشد اوضاع خطرناک است در همین جا به کلیه مسوولان  و جامعه هدف هشدار می دهم که سرعت بیماری کرونا در استان رو به افزایش است و برای کنترل و مدیریت همه باید پای کار باشند و کلیه پروتکل های بهداشتی را رعایت و دستورالعمل های طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها که تکلیف همه دستگاهها را مشخص کرده است مورد توجه و اقدام قرار گیرد.  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت: هیچ عذر و بهانه ای پذیرفته نیست و دستگاهها موظفند روزانه فعالیت و اقدامات خود را گزارش دهند.
فردی گفت: ادارات موظفند حد نصاب را کاملا رعایت کنند مسوولیت اجرای به عهده مدیران دستگاهها می باشد و بازرسین بر حسب مورد نظارت  لازم را انجام خواهند داد. 

وی افزود: در هر صورت در وضعیت قرمز فقط گروه های شغلی یک که مایحتاج عمومی  مردم را تامین می کنند باید فعالیت داشته باشند.

وی افزود: همچنین تردد خودروها در مبادی ورودی و خروجی باید کنترل و  مدیریت شود و منع تردد شبانه باید اعمال قانون شوند.

معاون استاندار گفت:کلیه مدارس،  دانشگاهها، مراکز فرهنگی، اجتماعی و مذهبی و همچنین پارک ها و بوستان ها  نیز تعطیل  می باشند. 
فرمانده قرارگاه کرونا در البرز تصریح کرد: با توجه به محدودیت ها و کمبود امکانات و تجهیزات محل های مناسب جهت قرنطینه بیماران در موقع ضرور در نظر گرفته شود که در صورت لزوم از آن ها استفاده شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =