یزدانی سهمیه المپیکی وزن ۶۵ کیلوگرم را گرفت

تهران - ایرنا - «امیرمحمد یزدانی» در مرحله نیمه‌نهایی وزن ۶۵ کیلوگرم پیکارهای گزینشی المپیک در قزاقستان با برتری مقابل حریف بحرینی ضمن کسب سهمیه المپیک به فینال راه یافت.

به گزارش ایرنا، رقابت‌های کشتی آزاد گزینشی المپیک در قاره آسیا امروز (یکشنبه) در شهر آلماتی کشور قزاقستان برگزار می‌شود.  

در وزن ۶۵ کیلوگرم «امیرمحمد یزدانی» پس از استراحت در دور اول در دور دوم «محمد عبدالکریم» از کویت را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف حاجی محمد علی آزادکار داغستانی الاصل از بحرین رفت و با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد و ضمن کسب سهمیه المپیک به فینال این وزن راه یافت.

یزدانی در دیدار فینال ارنازار آکماتالیف از قرقیزستان را پیش رو دارد.

همچنین تا لحظاتی دیگر «یونس امامی» در وزن ۷۴ کیلوگرم و «محمدحسین محمدیان» در وزن ۹۷ کیلوگرم در مرحله نیمه‌نهایی به ترتیب باید به مصاف «سنگ دیپ مان» از هند و «ساتیوارت کادیان» از هند بروند که در صورت پیروزی سهمیه المپیک خواهند گرفت.

در کشتی آزاد «رضا اطری»، «حسن یزدانی» و «یدالله محبی» در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ موفق به کسب سهمیه در وزن‌های ۵۷، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم شدند و نمایندگان کشورمان باید در وزن‌های ۶۵، ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم در پیکارهای گزینشی حضور یابند.

آن دسته از کشتی‌گیرانی که در گزینشی قاره‌ای موفق به کسب سهمیه المپیک نشوند،  برای گرفتن سهمیه المپیک باید در پیکارهای گزینشی المپیک که در سطح جهانی اردیبهشت ماه در صوفیه بلغارستان (۶ تا ۹ مه) برگزار می‌شود، حضور خواهند یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =