یورو ۲۰۲۰؛ کاهش چشمگیر ظرفیت ومبلی در گروهی و افزایش آن در فینال

تهران- ایرنا- براساس اعلام اتحادیه فوتبال انگلیس سه دیدار مرحله گروهی تیم ملی این کشور در یورو ۲۰۲۰ با حضور ۲۲ هزار و ۵۰۰ هوادار در ومبلی برگزار شده و این نهاد امیدوار است تا در دیدارهای نیمه نهایی و فینال جمعیت بیشتری در این ورزشگاه حاضر شوند.

به گزارش ایرنا، دیدارهای مرحله گروهی تیم ملی انگلیس با ۲۵ درصد  ظرفیت ورزشگاه برگزار می‌شود اما اتحادیه فوتبال انگلیس نسبت به افزایش ظرفیت ورزشگاه تا ۵۰ درصد در دیدارهای مرحله نیمه نهایی و فینال و صدور مجوز حضور ۴۵ هزار هوادار در این سه دیدار ابراز امیدوار کرده است.

دستورالعمل‌های بهداشتی دولت انگلستان تنها حضور هواداران تا سقف ۱۰ هزار نفر را در فاصله ۱۷ مه و ۲۱ ژوئن مجاز می‌داند اما دیدارهای این تورنمنت در قامت دیدارهای آزمایشی برای حضور بیشتر هواداران ظاهر شده‌اند.

اتحادیه فوتبال اروپا(یوفا) خواستار فراهم شدن شرایط حضور درصدی از هواداران در ورزشگاه‌های شهرهای میزبان تورنمنت به تعویق افتاده یورو ۲۰۲۰ شده است و در صورتی که شهرهای میزبان از برآورده ساختن این شرط ناکام بمانند، خطر از دست دادن امتیاز میزبانی آنان را تهدید خواهد کرد.

ورزشگاه آویوا دوبلین و ورزشگاه سن مامس در بیلبائو اسپانیا به دلیل ناتوانی از برآورده کردن این شرط، در یک قدمی از دست دادن میزبانی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =