کاهش ۱۳ درصدی پرونده‌های مانده در شعب دیوان عدالت اداری

تهران - ایرنا - رئیس دیوان عدالت اداری به کاهش چشمگیر پرونده‌های مانده در شعب اشاره کرد و از کاهش ۱۳ درصدی پرونده های مانده در شعب خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمد کاظم بهرامی روز شنبه در نطق پیش از دستور جلسه هیات عمومی دیوان عدالت اداری، با بیان در سال گذشته با وجود بیماری کرونا و محدودیت هایی که از سوی ستاد ملی کرونا مبنی بر نحوه حضور حداقلی کارمندان به همه دستگاه ها و سازمان ها ابلاغ شده بود، گفت: با وجود افزایش ورودی پرونده ها در سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۸، با برنامه عملیاتی و عمل جهادی قضات و کارمندان دیوان عدالت اداری، عملکرد  قابل دفاعی در رسیدگی به پرونده ها داشته ایم.

وی به پرونده های وارده به شعب بدوی و تجدیدنظر اشاره کرد و گفت: تعداد پرونده‌های وارده به شعب بدوی در سال گذشته، ۱۶۷ هزار و ۶۱۲ فقره است و تعداد ۱۷۷ هزار و ۵۳۶ پرونده نیز در این شعب مختومه شده است. همچنین وارده های تجدیدنظر در سال گذشته  ۸۱ هزار و ۱۷ پرونده می باشد که تعداد ۸۲ هزار و ۸۴۵ پرونده مختومه شده که حاکی از تلاش و زحمات همکاران در شعب است.

بهرامی تعداد پرونده های وارده به شعب اجرای احکام در سال گذشته را ۱۱ هزار و ۹۰۸ مورد دانست و افزود: تعداد ۱۵ هزار و ۹۸۹ پرونده در سال گذشته در شعب اجرای احکام مختومه شده است که این نشان از همکاری دستگاه ها در اجرای احکام دیوان عدالت اداری می باشد.

رئیس دیوان عدالت اداری به کاهش چشمگیر پرونده‌های مانده نیز اشاره کرد و گفت: در پایان سال ۹۸ در شعب بدوی ۷۷ هزار و ۲۸۶ پرونده مانده بود که این رقم در پایان سال ۹۹ به ۷۰ هزار و ۷۷۹ پرونده رسید و موجودی پرونده‌ها در شعب بدوی ۹ درصد کاهش یافت و در شعب تجدیدنظر نیز در حالی که در پایان سال ۹۸ با ۱۹ هزار و ۷۷۵ پرونده مانده مواجه بودیم این تعداد پرونده در پایان سال ۹۹ به ۱۷ هزار و ۴۵ پرونده رسید که نشان دهنده کاهش ۱۳ درصدی موجودی پرونده هاست.

رئیس دیوان عدالت اداری به نقض آراء در شعب تجدیدنظر گفت: در سال جاری باید با دقت و اهتمام بیشتر و با استفاده از سامانه ساعد (رای صحیح)، آراء متقن صادر شود و نقض آراء به حداقل ممکن برسد.

در سال گذشته با هدف رفع اطاله دادرسی در هیات عمومی، جلسات هفته ای دوبار در روزهای شنبه و سه شنبه به صورت آنلاین و الکترونیکی برگزار می شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =