اجرای مصوبه کاهش نیروهای ادارای برای تمامی مناطق مازندران الزامی است

ساری - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار مازندران گفت که با توجه به تغییر الگوی رنگ‌بندی کرونایی استان، اجرای مصوبه کاهش نیروهای اداری در دستگاه‌های دولتی برای تمامی مناطق استان الزامی است.

رقیه صفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همراه با اجرایی شدن تمامی مصوبات ستا ملی و استانی مقابله با ویروس کرنا از امروز ، تمامی دستور العمل های مربوط به کاهش نیروهای انسانی دستگاه ها، سازمان ها، نهادهای دولتی و بانک ها با توجه به قرمز و نارنجی بودن استان الزامی است و با مدیران خاطی برخورد می شود.

وی ادامه داد: تمامی دستگاه ها در شهرستان های با رنگ بندی قرمز کرونایی موظف هستند در "مشاغل ضروری" تا یک دوم یا ۵۰ درصد نیروهای خود را به صورت نوبتی کاهش دهند.

معاون استاندار مازندران گفت : همچنین سایر دستگاه ها در شهرستان های قرمز کرونایی نیز باید دو سوم نیروهای خود را برای کاهش تجمع در ادارات و بانک ها کم کنند.

وی اجرای دستورالعمل کاهش نیروی انسانی برای مناطق با رنگ بندی نارنجی را هم الزامی دانست و تاکید کرد : در شهرهای نارنجی برای خدمات ضروری تا یک سوم و برای سایر دستگاه ها نیز به میزان ۵۰ درصد باید کارکنان کاهش یابند.

صفری گفت : در مناطق با رنگ بندی قرمز تمامی مراکز آموزشی شامل آموزشگاه ها، مدارس و دانشگاه ها به طور کامل تعطیل هستند و فقط کارکنانی که برای حفاظت فیزیکی و حفاظت تأسیسات و سامانه ها الکترونیکی ضروری باشند، حضور خواهند یافت.

خدمات ضروری به آن دسته از خدمات دستگاه ها اجرایی اطلاق می شود که به صورت مستقیم در زندگی روزمره شهروندان و یا انجام فعالیت ها یا ارائه خدمات دستگاه ها اجرایی دیگر تاثیرگذار بوده و ارائه آنها قابل تعطیل نیست. مصادیق این دستگاه ها ارائه کنندگان خدمات مرتبط با مشاغل گروه یک در بخش دولتی شامل خدمات آب، برق، گاز، خدمات درمانی و سلامت، تأمین کالاهای ضروری، امور بانکی، خدمات پستی، خدمات ارتباطی، حمل و نقل عمومی، خدمات شهر ، نظارت بر بازار و نظائر آن است.

معاون استاندار مازندران تاکید کرد: طبق دستورالعمل سازمان اداری استخدامی و ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا، از امروز تمامی ماموریت های غیرضروری باید لغو شود و ضروری است جلسات دستگاه ها نیز با نهایت رعایت پروتکل های بهداشتی و حداکثر سقف تجمع تعیین شده برگزار شود.

وی با تاکید بر الزامی بودن رعایت دقیق تمامی این دستور العمل ها ، گفت : سازمان بازرسی نیز طبق قانون موظف شده است بر تمامی این پروتکل ها نظارت داشته باشد و با دستگاه های خاطی برخورد کند.

ارائه خدمات اداری به افراد بدون ماسک ممنوع 

صفری مدت زمان اجرای دستورااعمل کاهش نیرو اداری دستگاه ها را نیز منوط به تغییر رنگ بندی کرونایی شهرستان های استان دانست و افزود : تغییر رنگ بندی فقط از سوی وزارت بهداشت اعلام خواهد شد و سپس دستگاه ها می توانند نسبت به شرایط جدید اقدام کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار مازندران همچنین ارائه خدمات به مراجعین را در دستگاه های دولتی ، ادارات، سازمان ها و بانک ها منوط به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مراجعین دانست و تاکید کرد که مراجعین بدون ماسک نمی توانند از خدمات عمومی برخودار شوند.

مازندران از اواسط هفته گذشته تقریبا به طور کامل رنگ قرمز کرونایی به خود گرفت و ۱۸ شهرستان از ۲۲ شهرستان این استان وارد رنگ بندی پرخطر قرمز شدند و چهار شهرستان دیگر نیز به وضعیت نارنجی درآمدند. 

در حال حاضر حدود یک هزار و ۳۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا بر تخت های بیمارستانی استان بستری هستند و از این تعداد ۲۳۶ بیمار با وضعیت حاد تنفسی در بخش مراقبت های ویژه نگهداری می شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =