تفسیر همراه در نیمه ماه رمضان رونمایی می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور از رونمایی تفسیر همراه در نیمه ماه مبارک رمضان خبر داد. 

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی با اشاره به طرح تلاوت نور گفت: بیش از دو دهه است که این طرح در سطح مساجد کشور برگزار می‌شود و اکنون در آستانه دهه سوم همزمان با ماه مبارک رمضان در نظر داریم تا دستاورد سال‌ها اجرای این طرح قرآنی را رونمایی کنیم.

طرح تلاوت نور به منظور انس بیشتر مردم با قرآن و فراگیرتر شدن موضوع انس با قرآن از سال ۱۳۷۹ از سوی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در بسیاری از مساجد کشور اجرا شد و بر اساس این طرح روزانه یک صفحه از قرآن تلاوت می‌شود و در برخی از مساجد بعد از نماز ظهر و عصر و همچنین بعد از نماز مغرب و عشا این طرح را اجرا کرده اند.

ارزانی افزود: در این راستا ۳۰ مجلد در قطع پالتویی و چهار مجلد در قطع وزیری از طرح تلاوت نور شامل تفسیر و ارایه نکات از یکی از آیات منتخب در هر صفحه از قرآن کریم که به خط عثمان طه نگارش شده، ذیل طرح ملی تلاوت نور در ولادت امام حسن مجتبی(ع) در ماه مبارک رمضان رونمایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه تفسیر و شرح نکات یک آیه منتخب از قرآن رویکردی در راستای عجین شدن هرچه بیشتر آحاد مردم با کلام‌الله مجید است، افزود: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) همواره تاکید بر این مهم دارند که قرآن باید وارد زندگی افراد شود؛ با توجه به تاکید معظم‌له، ارایه و اجرای طرح‌هایی در این قالب فرصتی برای آشنایی اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان با مضامین قرآنی تلقی می‌شود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به وضعیت قرمز کرونایی در بسیاری از استان ها تاکید کرد: حفظ جان انسان مساله ای مهم است که در روایات نیز به آن اشاره شده است، در حال حاضر کرونا در کشور ریشه دوانده و طبیعی است که عموم فعالیت‌های حضوری در مساجد تعطیل است اما این موضوع به معنای آن نیست که این سلسله برنامه‌ها در قالب دیگر یعنی فضای مجازی برقرار نباشد، بر همین اساس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد بسیاری از فعالیت‌های قرآنی خود را در قالب برگزاری پویش‌ها و مسابقات در بستر فضای مجازی تداوم می‌بخشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha