یک فرمانده ارتش: بصیرت و استقامت رمز عبور از شرایط سخت کنونی است

همدان- ایرنا- جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی اظهار داشت: رهنمودهای رهبری معظم انقلاب مبنی بر لزوم بصیرت، پایداری و استقامت چراغ روشن مسیر حرکت و رمز عبور از بحران ها و دستیابی به رشد، توسعه و پیشرفت کشور است.

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ «علیرضا الهامی» روز شنبه در آیین معارفه فرمانده منطقه پدافند هوایی شهدای «سوباشی» غرب کشور در همدان، افزود: این نکات به عنوان آموزه های ولی فقیه و فرماندهی معظم کل قوا لازمه و رمز موفقیت برای عبور سلامت، سربلند و افتخار آفرین کشور از بحران هایی است که استکبار جهانی برای کشور ایجاد کرده است.

وی گفت: بصیرت همان چراغ راه و قطب نمایی است که ما را در مسیر درست و صحیح قرار داده و از انحراف جلوگیری می‌کند، همچنین بصیرت به معنای ارتقای آگاهی و دانش برای بی اثر کردن نقشه های مذبوحانه دشمنان نظام اسلامی است.

جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی اظهار داشت: قرار نیست دشمن از ما راضی باشد و ما را راحت به حال خود بگذارد ما هم بنا نداریم از خواسته ها و دستورات آنان تبعیت کنیم بلکه تصمیم داریم با پیروی از فرامین رهبری انقلاب روی پای خود ایستاده و دشمن را شکست دهیم.

امیر الهامی با بیان اینکه امروز با این بصیرت، استقامت و پایداری از پیچ های سخت مسیر عبور خواهیم کرد، ادامه داد: رمز دوم برای عبور از بحران های به وجود آمده، استقامت است یعنی علم و آگاهی به آنچه که دشمن در سر می پرورانند.

جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی تکیه بر توان داخلی و استفاده از دانش بومی را از لازمه استقامت و دستیبابی به موفقیت دانست و گفت: نیروی های مسلح نمود عینی خودکفایی و اقتدار هستند و بارها تولیدات خود را در معرض دید ملت فهیم ایران گذاشته اند.

امیر الهامی ادامه داد: نیروهای هوشمند مسلح کشور از جمله ارتشیان قهرمان اشراف کاملی بر تمامی حرکت ها و اقدامات دشمن تا کیلومترها بیرون از مرز دارند و این هنر مردانی است که امروز با تکیه بر توان داخلی رادارهای می سازند که منطبق بر جدیدترین تکنولوژی های روز جهان است و هر حرکت و اقدامی را به خوبی رصد کرده و زیر نظر دارند.

به گفته وی، ارتش جمهوری اسلامی در پدافند هوایی به نقطه ای رسیده که به صراحت می تواند عنوان کند مرزهای ایران امن ترین مرزهای هوایی خاورمیانه است و این توفیق با غیرت مردان بزرگ و سلحشور ارتش و عنایت خداوند حاصل شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان نیز در این آیین گفت: فرماندهان نظامی در اوج اقتدار با توسل و توکل به خداوند در معنویت جایگاه ویژه ای کسب کرده و در برابر مردم همواره متواضع و فروتن هستند.

«مصطفی آزادبخت» اظهار داشت: به فرموده امام راحل، «این ارتش، ارتش اسلام است» و رهبری فرزانه انقلاب نیز فرمودند که تدین ارتش باعث اقتدار این نیرو شده است.

وی اضافه کرد: اقتدار و توانمندی نیروهای مسلح از وحدت و هماهنگی این نیروها حول محور ولایت شکل گرفته و ارتش جمهوری اسلامی در همه رسته ها حرفه ای عمل کرده و ماموریت های محوله را نیز به بهترین شکل ممکن در کنار سایر نیروهای مسلح انجام می دهد.

به گزارش ایرنا، در این آیین که با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان و از جمعی از فرماندهان نظامی استان برگزار شد، ضمن تقدیر از خدمات صادقانه امیر سرتیپ  دوم ستاد «محمدرضا صادقی زاده»، امیر سرتیپ دوم «علی اسدی» به عنوان فرمانده جدید منطقه پدافند هوایی شهدای سوباشی غرب کشور معرفی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =