پخش زنده ال کلاسیکو و مرور آثار جکی چان در قاب سیما

تهران- ایرنا- مرور آثارجکی چان در شبکه نمایش، پخش زنده ال کلاسیکو، تبدیل داستان «امیر ارسلان نامدار» به نمایش رادیویی و بازسازی دهه ۴۰ در برنامه «راه شب» از جمله مهم‌ترین اخبار امروز صداوسیماست.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سیما، دیدار رئال مادرید –بارسلونا (ال کلاسیکو) شنبه ۲۱ فروردین ساعت ۲۳:۳۰ به صورت مستقیم از شبکه سه سیما پخش می شود.

این رقابت با گزارش پیمان یوسفی روی آنتن شبکه سه سیما می رود.

رویارویی دو تیم اسپانیایی در قالب برنامه «گزارش ورزشی» با اجرای رضا جاودانی، پوشش داده می‌شود.

«دعوت» ویژه‌برنامه رمضان شبکه یک شد

برنامه تلویزیونی دعوت امسال هم به عنوان ویژه‌برنامه افطار ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود.

برنامه دعوت به تهیه‌کنندگی مجتبی کشاورز همانند سال‌های گذشته ویژه‌برنامه افطار شبکه یک سیماست که با آغاز ماه مبارک رمضان ۱۴۰۰ و با حضور حجت‌الاسلام محمد برمایی به عنوان کارشناس خانواده روی آنتن می‌رود.

محیا اسناوندی سردبیر، محمد بخشایش سرپرست گروه سوژه‌یابی و محمد آقایی‌فرد مدیر هنری دعوت هستند که با نگاهی ویژه‌ و گسترده به محوریت برنامه امسال خواهند پرداخت.

دعوت که سال گذشته با اعلام مرکز تحقیقات صداوسیما پربیننده‌ترین برنامه افطار ماه رمضان تلویزیون شد با سرفصل‌هایی متنوع و با محوریت حفظ و تحکیم بنیان خانواده پخش شد و امسال با حفظ رسالت ذاتی خود یعنی پرداختن به مبحث مهم خانواده و با رویکرد اصلی نگاه ویژه به خاندان و بزرگ خاندان ایرانی هر روز حوالی ساعت ۱۹:۱۵ روانه آنتن شبکه یک سیما خواهد شد.

دعوت کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیما است که در ایام ماه مبارک رمضان هر روز ساعت ۱۹:۱۵ پخش می‌شود.

جکی چان به شبکه نمایش می آید

شبکه نمایش در بخش ژانر منتخب هفتگی خود فیلم هایی با مضمون پزشکان پرتلاش را به روی انتن می برد همچنین در بخش صحنه گران فیلم هایی با بازیگری جکی چان نیز پخش خواهد شد.

فیلم و تله فیلم های ایرانی این شبکه از شنبه ۲۱ تا جمعه ۲۷ فروردین ماه ساعت ۱۳ به ترتیب میزبان فیلم های غلامرضا، مظنونین،  اوقات مشترک آنها، پنجره، مرد، هما و متولد ۶۵ هستند.

فیلم هایی در ژانر پزشکان شامل فیلم های نجات در کرنتن، پچ ادامز، پزشک زبر دست، خیلی دور خیلی نزدیک، امید روح می یابد، بسوی مقصد و پزشک آفریقایی از شنبه تا جمعه ساعت ۱۹ پخش می شوند.

فیلم هایی با بازی جکی چان بازیگر معروف فیلم‌های اکشن از شنبه تا جمعه ساعت ۲۱ شامل استاد جوان، نشان، پروژه A، فولاد خونین، زودیاک چینی، پدر خوانده کانتون و تعقیب و گریز به روی آنتن می روند.

فیلم های کلاسیک این شبکه سرافراز، اهانت، من و خرس ها، اجبار، گربه ۹دم، سفر معجزه اسا و تاندر بولت و لایت فوت هستند که مخاطبان می توانند از شنبه تا جمعه ساعت یک بامداد به تماشای این فیلم ها بنشینند.

پخش زنده برنامه سحرگاهی شبکه ۲ از کربلای معلی

ویژه‌برنامه سحرگاهی شبکه دو با عنوان به وقت کربلا به صورت زنده از کربلای معلی و با اجرای سید کمال هاشم زاده روانه آنتن خواهد شد.

در طراحی این ویژه‌برنامه بخش‌های متنوعی گنجانده شده است. از جمله این بخش‌ها می‌توان به حضور صداپیشه پیشکسوت، داود نماینده در بخش «سحرنامه» اشاره کرد که به بررسی سیر تاریخی مناجات‌خوانی در ایام ماه رمضان می‌پردازد.

همچنین «آهنگ سحر» یکی دیگر از بخش‌های این برنامه است که با حضور مهدی امین فروغی به بررسی سحرخوانی‌ها در ادوار مختلف تاریخی می‌پردازد. در بخش «فرازی از دعای ابوحمزه» ذاکران اهل بیت (ع) من جمله حنیف طاهری فرازهایی از دعای ابوحمزه را مداحی می‌کنند که این مدیحه‌سرایی کاملا روی دستگاه های مختلف موسیقی تنظیم شده است. همچنین مفهوم آن فراز از دعا به شعر تبدیل شده و توسط مهدی زنگنه، شاعر آئینی خوانده می‌شود.

«آرزوهای بعد از دوران کرونا» عنوان یکی دیگر از بخش‌های این برنامه سحرگاهی است که با حضور در میان کادر درمان به اتفاقات و آرزوهایی می‌پردازد که این قشر فداکار بعد از اتمام کرونا دوست دارند به آن دست یابند.

به وقت کربلا کاریست از گروه معارف به تهیه‌کنندگی مهدی ذاکری و اجرای سید کمال هاشم زاده که از ابتدای ماه مبارک رمضان هر سحر حوالی ساعت ۳:۰۰ از کربلای معلی روانه آنتن می‌شود.

بازسازی دهه ۴۰ در برنامه «راه شب»

برنامه راه شب یکی از جدیدترین تولیدات گروه اجتماعی شبکه دو سیماست که برای اولین بار با تلفیق دو ساختار مختلف سریال و برنامه ترکیبی در ماه مبارک رمضان روانه آنتن می‌شود.

مجتبی سلیم‌خانی کارگردان و تهیه‌کننده این مجله تصویری با اشاره به پیش‌تولید دو ساله این برنامه اظهار داشت: راه شب شامل بخش‌های مختلفی است و داستان کلی آن روایت یک گروه برنامه‌سازی از تولید یک مجموعه است که در مسیر تولید برنامه هر بار قصه‌هایی با محوریت خانواده و اجتماعی نقل می‌شوند و در دل این داستان‌ها به اتفاقاتی از دهه ۴۰ تا امروز پرداخته می‌شود.
سلیم‌خانی درباره تولید این برنامه اظهار داشت: در تولید این برنامه به ازای هر یک از اشخاص حقیقی که در تیم برنامه‌سازی مشغول به فعالیت هستند از یک بازیگر استفاده شده و بنابراین حدود ۲۰۰ بازیگر در این مجموعه به ایفای نقش می‌پردازند. لوکیشن اصلی و استودیوی راه شب در شهرک غزالی قرار دارد و ضمن استفاده از لوکیشن‌های مختلف این شهرک ، محله منیریه شهرک سینمایی را برای دهه ۴۰ بازسازی کرده‌ایم.
وی درباره بخش‌های مختلف این برنامه اظهار داشت: «قصه شب» یکی از بخش‌های این برنامه است که در هر قسمت به روایت یک داستان می‌پردازد. در بخش «بیست و دو» با چهره‌های شناخته‌شده در حوزه های هنری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، سیاسی و ... در قالبی متفاوت گفت‌وگو می شود.
این افراد سپس در یک قالب سینمایی در یک لوکیشن مربوط به دهه ۴۰ حضور می‌یابند و در یک فضای ترکیبیِ نمایشی–رئال پس از گفتگو با دکتر چراغعلی، به صورت زنده آهنگ مورد نظر را نواخته و می‌خوانند.
راه شب کاریست از گروه اجتماعی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مجتبی سلیم‌خانی که توسط رضا زنده‌جاه، مصطفی چزابی و مجتبی سلیم‌خانی نگاشته شده و از ۲۷ فروردین حوالی ساعت ۲۳:۰۰ روانه آنتن شبکه دو سیما می‌شود.

مجموعه «امیر ارسلان نامدار» روی آنتن رادیو نمایش

مجموعه رادیویی نمایشی امیر ارسلان نامدار به کارگردانی جواد پیشگر و با حضور بیش از سی بازیگر حرفه ای به روی آنتن رادیو نمایش می رود.

جواد پیشگر درباره تنظیم رادیویی و کارگردانی این مجموعه رادیویی گفت: نمایش رادیویی امیر ارسلان نامدار بر اساس نوشته محمدعلی نقیب الممالک در ۲۱ قسمت سی دقیقه ­ای به صورت نمایش رادیویی تنظیم شده است.

وی افزود: داستان امیر ارسلان نامدار را می­توان یکی از شیرین ­ترین و غنی ­ترین داستان­ های ایرانی دانست.در تاریخ معاصر ایران قبل از حضور رسانه ­هایی چون رادیو، تلویزیون و سینما، داستان امیر ارسلان نامدار از معروف­ترین آثاری بود که به صورت شفاهی و سینه به سینه بین اقشار مردم نقل می­شد و نسل­ های مختلف، بخش یا تمامی اثر و یا نامی از شخصیت­ های این اثر دل ­انگیز را شنیده و یا خوانده­ اند.

وی تأکید کرد: داستان امیر ارسلان نامدار سالها مونس ایام فراغت جوامع شهری، روستایی و عشایری ما بوده است. نثر زیبا، حماسی و شاعرانه این اثر، ریشه در سبک ویژه و تکنیک داستان­ پردازی آن دارد.

نویسنده و کارگردان باسابقه رادیو نمایش عنوان کرد: در این نمایش، نقش ­ها براساس ویژگی­­ها و جنس صدای بازیگران و مهم­ترین مسئله توانایی و ظرفیت­ های بازیگران در ارائه مطلوب نقش­ها و دیگر پارامتر­های لازم انتخاب شده ­اند.

مجموعه رادیویی امیرارسلان نامدار در مدت دو هفته تمرین و تولید شده است و از بیست و پنجم فروردین ماه ساعت ۳۰ دقیقه شب، از رادیو نمایش پخش می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha