۲۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۳۹
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 84290181
۰ نفر

برچسب‌ها

مقام دولت ترکیه: یونان از پ.ک.ک حمایت می‌کند

تهران - ایرنا - رئیس دفتر ارتباطاتی نهاد ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که «یونان از سازمان تروریستی پ.ک.ک حمایت می‌کند».

به گزارش امروز (شنبه) تارنمای شبکه «تی.آر.تی» ترکیه، « فخرالدین آلتون» با انتشار یک ویدئوی ۳ دقیقه‌ای در رابطه با مبارزه ترکیه با سازمان‌های تروریستی داعش، فتو و پ.ک.ک در توئیتی به زبان انگلیسی تصریح کرد: یونان به سازمان‌های تروریستی و در راس(آنها) پ ک ک پناه می‌دهد.

فخرالدین تاکید کرده، در حالی که پناهجویان واقعی در دریای اژه به دامن مرگ رها شده‌اند، تروریست‌هایی که در یک به اصطلاح اردوگاه پناهندگان در داخل مرزهای اتحادیه اروپا لانه کرده‌اند، در حال برنامه‌ریزی برای انجام حملات انتحاری و اقدامات تروریستی علیه ترکیه هستند.

به گفته آلتون، زمان لغو مصونیت یونان فرا رسیده است. 

به نوشته ت.ر.ت، در این ویدئو تاکید شده که با وجود مبارزه قاطعانه ترکیه با تروریسم، برخی کشورهای خارجی از این گروه‌ها حمایت می‌کنند. 
 

در ویدئوی منتشر شده، با اشاره به اینکه یونان هم برای سازمان تروریستی و تجزیه‌طلب پ.ک.ک و هم سازمان تروریستی فتو تبدیل به پناهگاه شده است، عنوان ‌شده که "عبدالله اوجالان" سرکرده سازمان تروریستی پ ک ک در سال ۱۹۹۹ به آتن سفر و از گذرنامه بخش روم‌نشین قبرس استفاده کرده است. 

در این ویدئو با یادآوری اینکه اوجالان هنگام انتقال از محل اقامت سفیر یونان به فرودگاه نایروبی دستگیر شد، آمده است: در دادگاه اوجالان، یونان اعتراف کرد که چگونه از سازمان تروریستی پ ک ک سالها حمایت کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha