۲۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۴۰
کد خبرنگار: 1045
کد خبر: 84290127
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالیت‌ باشگاه‌های ورزشی در مازندران ممنوع است

ساری - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت که براساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا به علت وضعیت قرمز کرونایی حاکم بر استان ، فعالیت تمامی مراکز و باشگاه‌های ورزشی استان تعطیل و ممنوع است و با متخلفان برخورد خواهد شد.

حسن رنگرز روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : تمام مراکز و باشگاه‌های ورزشی ملزم به رعایت مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا هستند و در صورت مشاهده، برابر قانون ضمن جلوگیری از ادامه فعالیت آنها و جریمه، به مدت ۱۰ روز نیز پلمپ می شوند.

وی توضیح داد : برابر مصوبه ستاد مقابله با کرونا، فعالیت باشگاه‌های ورزشی و استخرها در فهرست مشاغل گروه سه قرار گرفته است و این مشاغل هم در هیچ از شهرستان های نارنجی و قرمز که شامل تمامی مناطق مازندران است ، حق  فعالیت ندارند.

رنگرز با اعلام این که برخی از فعالیت‌های ورزشی در استان با رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه خواهد یافت ، گفت : مسابقات لیگ برتر فوتبال یکی از آنها است که با برخی ملاحظات و رعایت سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی و بدون حضور تماشاگران در مازندران برگزار می‌شود و در ارتباط با ممنوعیت برگزاری این رویداد، تصمیمی توسط ستاد ملی مقابله با کرونا اتخاذ نشده است.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران، در واکنش به برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان و دوچرخه سواری در رامسر با توجه به وضعتی قرمز کرونایی حاکم بر این شهرستان ، اظهار داشت : این مسابقات برنامه ریزی شده از قبل و خارج از استان بود که با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و انجام تست آزمایش از ورزشکاران با محدودیت کامل برگزار شد.

وی از تمامی مراکز و باشگاه‌های ورزشی خواست ضمن رعایت مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا در رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، از هرگونه فعالیت خودداری و به قطع زنجیره انتقال بیماری کووید ۱۹ کمک کنند.

در استان مازندران حدود ۵۰ هیات ورزشی با بیش از ۱۷۰ هزار ورزشکار تحت پوشش بیمه فعالیت دارد. یکهزار و ۷۵۰ باشگاه ورزشی نیز در این استان مجوز فعالیت دارند که حدود ۶ هزار نفر در این باشگاه ها شاغل هستند.

طبق آخرین آمار طی ۲۴ ساعت منتهی به ظهر جمعه، ۲۵۳ بیمار جدید کووید ۱۹ در بیمارستان های مازندران بستری و ۱۸۴ بیمار هم پس از بهبودی نسبی ترخیص شدند.

همچنین از مجموع بیماران کووید ۱۹ بستری شده در مراکز درمانی مازندران ، ۲۳۶ نفر به خاطر وخامت حالشان در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند.

شیوع کرونا در مازندران از دوم فروردین ماه امسال پس از طی کردن دستکم ۲ ماه روند کاهشی ، افزایشی شد و طی کمتر از ۲۰ روز آمار بیماران کووید ۱۹ بستری در استان ۳۰۰ درصد افزایش یافت.

عادی انگاری های پیش از نوروز که بیش از همه در بازارها با کمترین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی همراه بود ، دید وبازدیدهای نوروزی ، سفرهای نوروزی از اقصی نقاط کشور به این استان در کنار چرخش ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی سبب شد تا مازندران با رنگ زرد و آبی خداحافظی کرده و به رنگ نارنجی و قرمز برسد.

طبق آخرین ارزیابی سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی که ۱۸ فروردین به روز شد ، مازندران ۱۸ شهرستان قرمز و چهار شهرستان نارنجی دارد و مسیر حرکت کرونا در استان هم به خاطر افزایش روز افزون بیماران بستری به سمت بحرانی شدن است.

بر اساس اعلام مسوولان شهرستان های قائمشهر و آمل، آمار بیماران بستری در این شهرستان‌ها با شتاب بیشتری رو به افزایش است به گونه‌ای که ظرفیت این بیمارستان‌ها در حال تکمیل است. در شهرستان قائمشهر از چند روز پیش نقاهتگاه کرونایی در سالن ورزشی امامعلی حبیبی این شهرستان برپا و تجهیز شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha