انتخابات در زندگی فردی و اجتماعی همه مردم تاثیر مستقیم دارد

بیرجند - ایرنا - نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجایی که انتخابات در زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی همه مردم تاثیر مستقیم دارد، منطقی نیست برای کسی مهم نباشد.

حجت الاسلام مجید نصیرایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه رای و خواست مردم در همه این سال‌ها و در تاریخ نظام جمهوری اسلامی حاکم بوده است از این رو نمی‌توانیم نسبت به تعیین سرنوشت خود در انتخابات ۱۴۰۰ هم‌ بی‌تفاوت باشیم.

وی گفت: جهانیان همواره انتخابات و همه رویدادها در کشور ما را رصد می‌کنند و اگر نظام در عرصه بین‌الملل توفیقاتی دارد به پشتوانه حضور و همراهی مردم بوده و در ادامه نیز همین طور است لذا هرچه حضور مردم در انتخابات پررنگ‌تر باشد پیام قوی‌تری به دنیا صادر می شود تا بتوانیم با قوت بیشتری منافع ملت ایران را دنبال کنیم و پیش ببریم.

نماینده مردم چهار شهرستان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در تاریخ ۴۳ ساله انقلاب و نظام اسلامی یکسری قوت‌ها و ضعف‌هایی وجود داشته است اما می‌بینیم در جایی که جلو رفتیم و خواست مردم محقق و خوب به آن پرداخته شد این محصول انتخاب ما است و اگر جایی به هر دلیلی در حوزه اقتصادی، مدیریتی یا بحث‌های اجتماعی دچار آسیب شدیم باز هم محصول همین انتخاب‌های خودمان بوده است.

وی افزود: باید در انتخابات رویکرد ما این باشد که این انتخاب در زندگی ما چه مشارکت داشته و چه نداشته باشیم، تاثیرگذار خواهد بود.

نصیرایی گفت: طبیعتا باید به این سمت رفت که انتخاب ما در انتخابات موثر و کیفی باشد زیرا هرچه انتخاب‌های ما قوی‌تر بوده به همان نسبت اثرش در زندگی و کار مردم دیده شده است.

وی با اشاره به موضوع انتخاب اصلح در انتخابات ۲۸ خرداد امسال گفت: باید به افرادی رای دهیم که پرکار و دارای روحیه ساده‌زیستی و ضد فساد و از همه مهمتر برنامه داشته باشند زیرا بخشی از این مشکلات و آسیب‌هایی که گرفتار آن هستیم ناشی از ضعف ساختار اداری، پولی و بانکی است.

وی افزود: در انتخابات باید افرادی را انتخاب کنیم که اهل برنامه برای تحول باشند و جرات اقدام را داشته باشند بویژه به کسانی رای دهیم که به جوانان مومن و تحصیلکرده میدان دهند تا بتوانیم در برخی از ساختارهای تحول عمدتا ساختارهای مالی و اداری افراد ساده‌زیست را داشته باشیم و با توجه به حرکتی خوبی که در قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی شکل گرفته همین نگاه جهادی، قوی و با برنامه در دولت آینده هم شکل بگیرد.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امیدواریم با هم‌افزایی همه این ظرفیت‌ها در کنار هم تحول خوبی را برای رفع مشکلات و آسیب‌هایی که در کشور وجود دارد، شاهد باشیم و موانع از سر راه برداشته شود و از این فرصت‌ها برای توسعه و پیشرفت ایران اسلامی بهره ببریم.

وی گفت: اگر از وضع موجود گلایه‌هایی در بخش اقتصاد، مدیریت، معیشت و ارتباطات ما در حوزه‌های مختلف وجود دارد همه مردم این حق را دارند که با آمدن در پای صندوق‌های رای تصمیم بگیرند روش‌های مدیریتی و نوع نگاه سیاست‌گذاری را تغییر دهند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد سال آینده همزمان با سراسر کشور در ۱۱ شهرستان خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha