بیانیه ارتش: شهید سپهبد صیاد شیرازی فرمانده انقلابی و مدیری جهادی بود

تهران- ایرنا- ارتش جمهوری اسلامی در بیانیه‌ای به مناسبت سالگرد شهید سپهبد صیاد شیرازی اعلام کرد: نام این شهید نه تنها در ارتش که در نیروهای مسلح و ایران سربلند اسلامی به عنوان یک فرمانده انقلابی و مدیری جهادی زبانزد و مورد احترام همگان است.

به گزارش روز شنبه ایرنا، پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت بیست و دومین سالگرد شهادت سپهبد علی صیاد شیرازی در بیانیه‌ای اعلام کرد: بیست و دومین سالگرد شهادت فرمانده شجاع و انقلابی ارتش جمهوری اسلامی ایران، شهید سپهبد علی صیاد شیرازی که بخش مهمی از دوران خدمت خود را در مسیر مبارزه، جهاد و دفاع از آرمان‌های بلند ایران اسلامی پشت سر گذاشت و در این مسیر مزد فداکاری خود را با شهادت در راه خدا دریافت کرد گرامی می‌داریم.

این بیانیه خاطرنشان کرد: نام شهید سپهبد صیاد شیرازی نه تنها در ارتش که در نیروهای مسلح و ایران سربلند اسلامی به عنوان یک فرمانده انقلابی و مدیری جهادی زبانزد و مورد احترام همگان است. این شهید والامقام با اخلاص و تفکر معنوی و هوشمندانه مبتنی بر دانش و بینش خود ضمن تحکیم و تقویت اقتدار ملی، توانست با تلاش خستگی‌ناپذیر و ‌فرماندهی مقتدرانه خود، پیروزی‌های متعددی را در میادین نبرد به ارمغان آورد.

ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: بی‌تردید مطالعه دقیق زندگی این فرمانده شجاع به ویژه دوران حضور موثر وی در عملیات‌های دفاع مقدس و حضور در مناطق مختلف جنگ و تلاش خستگی‌ناپذیرش در سال‌های پس از دفاع مقدس در دستیابی به اهداف مهم نشر و گسترش فرهنگ مقاومت و پایداری و مبارزه با استکبار،  برای جوانان و به ویژه افسران و فرماندهان جوان ‌می‌تواند به عنوان ‌الگویی بسیار اثرگذار و راهگشای بسیاری از تصمیم‌های کلان در عرصه‌های دفاعی و عملیاتی باشد.

این بیانیه عنوان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد علی صیاد شیرازی و شهدای والامقام ایران اسلامی به ویژه ۴۸۰۰۰ لاله سرخ ارتش، اعلام می‌دارد در راستای سربلندی، عزت، اقتدار، بالندگی و حفظ تمامیت ارضی ایران اسلامی همواره پا در رکاب بوده و با تاسی به فرهنگ والای جهاد و شهادت به آرمان‌های والای شهیدان بویژه شهید صیاد شیرازی جامه عمل خواهد پوشید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha