شجاعی: کسب سهمیه در بسکتبال سه نفره زنان بسیار دشوار است

تهران- ایرنا- نایب رییس زنان فدراسیون بسکتبال گفت: کسب سهمیه المپیک در بسکتبال سه نفره زنان با وجود تیم‌های قدرتمند در پیکارهای گزینشی بسیار دشوار است. در صورت کسب سهمیه، سالی بی‌نظیر برای بسکتبال ایران رقم خواهد بود.

به گزارش ایرنا، سومین مرحله اردوی آماده‌سازی تیم ملی بسکتبال ۳×۳ زنان با حضور ۶ بازیکن جهت حضور در مسابقات انتخابی کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ از تاریخ ۱۴ تا ۱۶ اردیبهشت ماه زیر نظر «نیکا بیک لیک لی»  به میزبانی سالن دخانیات تهران برگزار شد. طبق اعلام فدراسیون بین‌المللی بسکتبال، لیست نهایی تیم‌های شرکت کننده باید تا قبل از تاریخ ۱۸ ماه می مشخص شود. از جمع بازیکنان حاضر، ۴ بازیکن به عنوان لیست نهایی تا قبل از تاریخ ذکر شده انتخاب و معرفی خواهند شد.
اسامی بازیکنان دعوت شده به اردو به شرح ذیل است: دلارام وکیلی،  کیمیا یزدیان طهرانی،  معصومه اسماعیل‌زاده،  یاسمن محمدی،  شادی عبدالوند و نگین رسولی‌پور.

مسابقات انتخابی کسب سهمیه المپیک توکیو به میزبانی اتریش در تاریخ ۲۶ تا ۳۰ ماه می (۵ تا ۹ خرداد)  برگزار می‌شود. تیم ملی بسکتبال سه نفره زنان کشورمان همچنین مسابقات یونیورسالینی (UOQT) را در تاریخ ۴ تا ۶ ژوئن (۱۴ تا ۱۶ خردادماه) پیش رو خواهد داشت.

«فریده شجاعی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲ مسابقه کسب سهمیه را در اتریش و مجارستان در پیش داریم. در مسابقات گزینشی اتریش ۲۰ تیم حضور دارند که تیم اول تا سوم از طریق رنکینگ به المپیک صعود خواهند کرد. در گزینشی مجارستان نیز ۶ تیم حضور دارند که یک تیم از این ۶ تیم به جمع هشت تیم حاضر در المپیک می‌پیوندد.

وی ادامه داد: هر هفته اردوی ملی‌پوشان برگزار می‌شود و بسکتبالیست‌ها از آمادگی نسبی خوبی برخوردار هستند و باید ببینیم که به کسب سهمیه می‌رسیم تا برای اولین بار یک تیم گروهی از ورزش زنان وارد المپیک شود.

نایب رییس زنان فدراسیون بسکتبال خاطرنشان کرد: فیبا هنوز برای بسکتبال پنج نفره بعد از بحران کرونا هیچ برنامه‌ای ارایه نکرده است. در هر صورت لیگ برتر بسکتبال به تازگی تمام شده است و بازیکنان هم انتخاب کردیم و مربی تیم ملی هم در بازی‌های لیگ حضور داشته و مشکلی نداریم.  

وی با بیان اینکه سال ۹۹ علی رغم اینکه سال بسیار بدی به دلیل اپیدمی کرونا برای دنیا بود، گفت: بسیار خوشحالم که بسکتبالیست‌های ما فعال بودند و توانستیم لیگ جذابی را برگزار کنیم. در کل سال پرباری برای بسکتبال ایران بود.

شجاعی تاکید کرد: امیدوارم علی رغم مشکلات فراگیر بتوانیم امسال سهمیه المپیک را کسب کنیم. هر چند این موضوع آرمانی و بسیار دشوار است زیرا تیم‌های صاحب نامی چون آمریکا و... حضور دارند. اگر وارد المپیک شویم سال بی نظیر و منحصر بفردی برای بسکتبال ایران خواهد بود.

نایب رییس فدراسیون همچنین خاطر نشان کرد: سال گذشته بسکتبال زنان لیگ برپار و جذابی را سپری کرد زیرا ۱۲ بازیکن و یک مربی خارجی از کشورهای مختلف در این مسابقات حضور داشند. در کنار آن بسکتبالیست‌های ایرانی در این رقابت‌ها خوب ظاهر شدند.

وی با اشاره به اینکه تیم‌های حاضر در لیگ برتر خوب بودند، گفت: تا روز آخر مشخص نبود که کدام تیم قهرمان می‌شود. در کل از مسابقات لیگ برتر راضی بودیم و مربیان هم خیلی زحمت کشیدند و مشکلی از نظر کرونا نداشتیم.

نایب رییس زنان فدراسیون بسکتبال عنوان کرد: فینال مسابقات لیگ دسته یک و دو نیز تا سه روز آینده در اصفهان برگزار می‌شود و این رقابت‌ها هم در نهایت به پایان می‌رسد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha