۲۱ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۳۵
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84289981
۰ نفر

برچسب‌ها

هفت هزار و ۵۰۰ هکتار به اراضی کشاورزی خلخال اضافه شد

اردبیل_ایرنا_رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خلخال گفت:با اجرای طرح رفع تداخل اراضی ملی در سال گذشته هفت هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی ملی این شهرستان منفک و به اراضی کشاورزی در اختیار کشاورزان اضافه شد.

صادق پور محمد روز شنبه در گفتگو با  خبرنگار ایرنا افزود: در طول سال‌های گذشته ۳۸ پلاک مربوط به اراضی ملی این شهرستان در جلسات کمسیون رفع تداخل استان اردبیل مورد تایید قرار گرفت و ۱۲ پلاک از این تعداد برای اجرا به این شهرستان ابلاغ و سند مالکیت منابع طبیعی در این پلاک‌ها اصلاح شده است.

وی اظهار کرد: در راستای اجرای طرح رفع تداخل اراضی ملی که با هدف رفع اختلاف کشاورزان با دولت بر سر مالکیت اراضی ملی تحت اختیار ادارات منابع طبیعی انجام می‌شود، این طرح تاکنون در سطح بیش از ۳۰ هزار هکتار از اراضی این منطقه اجرا شده است.

رییس اداره منابع طبیعی و ابخیزداری خلخال گفت: از مجموع ۳۲ هزار و ۴۰ هکتار از اراضی مطالعه شده برای رفع تداخل در جنوب استان اردبیل ۲۲ هزار و ۵۲۰ هکتار مربوط به شهرستان خلخال و ۱۰ هزار و ۵۲۲ هکتار در شهرستان کوثر واقع است.

وی با بیان اینکه پیش از این نیز با رای کمیسیون رفع تداخل استان چهار هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی ملی تحت مدیریت این اداره جدا و به کشاورزان خلخال واگذار شده است، بیان کرد: با اجرای طرح رفع تداخل علاوه بر حل اختلاف بین منابع طبیعی و کشاورزان زمینه برای رونق و توسعه کشاورزی در مناطق مختلف استان فراهم شده است.

او با بیان اینکه از اغاز اجرای طرح رفع تداخل اراضی ملی تا کنون بیش از ۵۰ هزار هکتار از اراضی ملی جنوب استان اردبیل برای حل اختلاف کشاورزن و منابع طبیعی مطالعه شده است گفت: در سال جاری نیز ۴۰ پلاک از اراضی ملی خلخال برای رفع تداخل در سطح اراضی ملی به مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان جهت طرح در کمسیون رفع تداخل پیشنهاد شده که هم اکنون در حال مطالعه بوده و با پایان آن بخش مهمی از این اراضی آزادسازی و در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

پور محمد ادامه داد: بیش از ۴۵ هزار هکتار از اراضی مستعد کشاورزی شهرستان خلخال در جنوب  اردبیل به کشت محصولات کشاورزی و باغی اختصاص داده شده که بخش از این اراضی در سال‌های اخیر وبا اجرای طرح رفع تداخل به جمع اراضی کشاورزی این منطقه افزوده شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =