ثبت‌نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی چهارمحال و بختیاری آغاز شد

شهرکرد -ایرنا- معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از آغاز ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی برای سال تحصیلی آینده خبر داد.

فیروز عسگری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه نهم برای مدارس نمونه از 21فروردین ماه آغاز شد و تا ۱۰ روز ادامه دارد و دانش‌آموزان متقاضی شرکت در آزمون به سایت sanjesh.chbedu.ir مراجعه و ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به اینکه تمامی مراحل از جمله ثبت‌نام، اعلام نتایج، درخواست تجدید نظر آزمون از طریق سامانه ثبت نام خواهد بود، گفت: تمامی دانش‌آموزان پایه نهم که دارای معدل کتبی۱۷ در ارزشیابی نوبت دوم باشند امکان شرکت در آزمون را دارند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: هر داوطلب در نمونه برگ تقاضا ثبت‌نام یک رشته تحصیلی از شاخه نظری را انتخاب خواهد کرد. 

به گفته وی، با برگزاری این آزمون ۹۱۸ نفر از دانش‌آموزن به مدارس نمونه دولتی راه پیدا خواهند کرد.

عسگری اظهارداشت: هم‌اکنون ۱۱ مدرسه نمونه دولتی در استان فعال است و دانش‌آموزان پذیرفته شده در ۳۰ کلاس رشته سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند.

وی گفت: آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی، ساعت ۹ صبح روز جمعه ۱۸ تیرماه برگزار خواهد شد.

به گفته وی، در آزمون ورودی به مدارس نمونه سال گذشته چهار هزار دانش‌آموز دختر و پسر شرکت داشتند.

امتحانات هماهنگی شبه نهایی پایه ۱۲ در چهارمحال و بختیاری  آغاز شد

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: امتحانات هماهنگ شبه‌نهایی پایه دوازدهم از ابتدای آغاز شد تا دانش‌آموزان برای حضور در امتحانات اصلی  آماده شوند.

عسگری هدف از برگزاری این امتحانات را شناخت معلمان از وضعیت آموزشی دانش‌آموزان، نقاط قوت و ضعف آنها و آشنایی با نمونه سوالات امتحان نهایی و مرور مطالب درسی و خود ارزیابی عنوان کرد و گفت: با  توجه به شرایط کرونایی و آموزش غیرحضوری دانش‌آموزان یک عامل نگران کننده برای تحقق اهداف تربیتی و آموزش است.

وی به تهیه و تولید فیلم آموزشی با رویکرد حل سوالات امتحانات نهایی سالهای گذشته اشاره کرد و گفت: این برنامه‌ها برای رشد و ارتقاء آموزش و کیفیت بخشی به امر آموزش اجرا شده است.

به گزارش ایرنا، در سال تحصیلی جدید ۲۱۳ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در استان مشغول تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =