خانواده های شهدا حق بزرگی بر گردن  مردم و مسوولان دارند

یزد - ایرنا - نماینده مردم شهرستان اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: نه تنها شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بلکه خانواده های آنها امروز حق بزرگی بر گردن همه مسوولان و آحاد مردم دارند.

به گزارش ایرنا محمدرضا دشتی اردکانی روزشنبه در نشست هیات امنای گنجینه ایثار و شهادت شهرستان با گرامیداشت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی و سپهبد علی صیاد شیرازی، افزود: مسوولانی که تاکنون از این گنجینه بازدید کرده اند، از ابتکار صورت گرفته در این مجموعه قدردانی کردند که در سطح ملی، مایه مباهات است.

وی با اشاره به ضرورت ثبت و ضبط خاطره  رزمندگان سرافراز شهرستان و انتشار آنها به صورت عمومی در قالب کتاب  اضافه کرد: هرچه برای پاسداشت یاد و نام شهدا در سطح جامعه انجام شود بازهم کم است.

به گفته این نماینده مردم استان یزد در مجلس یازدهم  شهرستان اردکان ظرفیت هایمطلوبی برای احداث باغ موزه دفاع مقدس دارد و برای پیگیری و رایزنی در این زمینه اعلام آمادگی کرد.

رییس مجمع نمایندگان یزد در ادامه بر لزوم تلاش برای معرفی بیش از پیش این گنجینه به جامعه به ویژه نسل جوان تأکید کرد.

گنجینه ایثار و شهادت اردکان از سال ۱۳۹۱ به منظور حفظ آثار وزنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدای شهرستان، معرفی سیره و سبک زندگی آنها و انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان در محل ساختمان سابق بیمارستان قلب اردکان دایر شد.

شهرستان ۱۱۸ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق،  احمدآباد و اردکان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =