تدوین ۲ هزار استاندارد جدید مهارتی در سال ۹۹

تهران- ایرنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یکی از شبکه‌های اجتماعی، تدوین ۲ هزار استاندارد جدید مهارتی و ایجاد یک‌هزار و ۴۰۰ مرکز جدید آموزش را مهمترین اقدام سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای در سال گذشته برشمرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، «محمد شریعتمداری» شامگاه گذشته در حساب کاربری خود در توئیتر گزارش نوروزی از عملکرد سازمان فنی و حرفه‌ای در سال گذشته ارائه کرد. 

وی افزود: این ۲ هزار استاندارد جدید، برای مشاغل و ارزیابی آنها نسبت به چهار هزار و ۵۰۰ استاندارد در کل ایام گذشته و نیز توجه به آموزش مهارت همپای تحولات جهان کار تدوین شد. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه‌داد: توجه به آموزش مهارت همپای تحولات دنیای کار اقدام دیگر سازمان فنی و حرفه‌ای است و در این راستا یک‌هزار و ۴۰۰ مرکز جدید آموزش جوار کارگاهی ایجاد شده است. 

به گزارش ایرنا، «علی اوسط هاشمی» رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای سال گذشته اعلام کرد: در دو سال اخیر حدود ۲ هزار استاندارد جدید تدوین شده که با تدوین یک‌هزار و ۵۰۰ استاندارد جدید دیگر در سال ۱۴۰۰، آمار استانداردهای تدوین شده در این مدت به سه‌هزار و ۵۰۰ استاندارد خواهد رسید که با لحاظ استانداردهای تدوین شده از ابتدای انقلاب اسلامی، در مجموع هشت هزار استاندارد آموزش مهارتی خواهیم داشت.

همچین به گفته وی، از ابتدای آذر سال ۹۸ تا پایان اسفندماه سال گذشته در مجموع ۸۰ مرکز جوار کارگاهی راه اندازی شده که این عدد با میزان راه اندازی مراکز جوار کارگاهی در ۴۰ سال ابتدایی انقلاب اسلامی برابری می‌کند و در سال جدید تدبیر کردیم ۱۴۰۰ مرکز جوار کارگاهی در صنایع مختلف کشور راه‌اندازی کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =