مددجویان کمیته امداد کردستان بیش از یک هزار مترمربع فرش تولید کردند

سنندج- ایرنا- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: مددجویان زیرپوشش این نهاد در استان سال گذشته ۴۸۴ تخته فرش به متراژ یک هزار و ۸۳ متر مربع تولید کردند.

فرشید جهان بین روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان فرش توسط ۵۶۲ بافنده فعال زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تولید و در بازارهای داخلی به ارزش ۲۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال به فروش رسیده است.

وی با بیان اینکه تولید فرش توسط مددجویان کمیته امداد با هدف اشتغالزایی برای مادران خانوار و زنان سرپرست خانواده و احیای تولید فرش در کردستان انجام شده است، افزود: در همین راستا در کنار برگزاری دوره‌های آموزشی، بازآموزی فرش‌بافی و نقشه خوانی، مربیان و ناظرانی برای بازدیدهای دوره ای و مستمر بر نحوه تولید فرش بکارگیری شده اند، که از کج‌بافی و بروز ایرادات احتمالی در فرش جلوگیری کنند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان با اشاره به اینکه ۵۶۱ تخته فرش دیگر در حال بافت است که در ماه‌های آینده به اتمام می‌رسد، یادآور شد: فرش‌های بافته شده با قیمت‌های مناسب و با برند احسان توسط دفتر مرکزی کمیته امداد به فروش می‌رسد و از واسطه گری جلوگیری می‌شود.

جهان‌بین اظهار داشت: تعداد کل بافندگان فعال فرش که با تسهیلات قرض الحسنه امداد شروع به بافت فرش کرده‌اند، ۵۶۲ نفر بوده که  همه آنان در کنار رسیدگی به امور روزمره زندگی شخصی و خانوادگی، از درآمد مناسبی برخوردار هستند.

جهان‌بین افزود: از ابتدای امسال سه هزار و ۸۲۰ بازدید توسط کارشناسان فرش‌بافی انجام شده است و در این بازدیدها ضمن ارائه نقشه مطلوب با قابلیت فروش مناسب در بازار، از ایرادات احتمالی، کجی‌ها و نقایص پیشگیری شده و حتی آموزش‌های لازم نیز ارائه می‌شود.

در حال حاضر۷۳ هزار و ۴۹۹ خانوار در قالب ۱۵۳ هزار نفر در کردستان زیرپوشش کمیته‌امداد امام(ره) قرار دارند که ۳۲ هزار و ۸۰۰ نفر از این تعداد زنان سرپرست خانوار هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =