مدیرکل ارشاد: کرمان ظرفیت خوبی برای خلق آثار هنر رضوی دارد

کرمان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: این استان از پتانسیل و ظرفیت فرهنگی و هنری قوی برای خلق آثار هنری با محتوای رضوی برخوردار است که باید مورد توجه اصحاب فرهنگ و هنر قرار گیرد.

به گزارش ایرنا،  محمد رضا علیزاده روز شنبه درنشست مشترک با دبیرکانون های خدمت رضوی استان کرمان افزود: در شرایط بیماری کرونا هنرمندان با تولیدات فاخر و نشر آن در فضای مجازی میتوانند به نحو مطلوبی حال و هوای حرم مطهر را به محبین حضرت رضا (ع) انتقال دهند.

وی با بیان اینکه هنر بهترین ابزار برای ترویج سیره رضوی است تاکید کرد: فعالیتهای فرهنگی و هنری در استان کرمان باید عطر و بوی امام رضا(ع) را در جامعه منتقل کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به برگزاری موفق  بیست و شش دوره جشنواره شعر رضوی تصریح کرد: اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی با استفاده از ظرفیت ادبی و هنری کشور، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره نبوی، کشف استعدادهای ادبی و غیره از مهمترین اهداف این جشنواره است.

وی اظهار داشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان برای همکاری با کانون های خدمت از تمایل و علاقه مندی هنرمندان استان به خدمت در حوزه ترویج فرهنگ رضوی آماده هر گونه همکاری است.

 دبیر کانون های خدمت رضوی استان ضمن تقدیر از همکاری و مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تولید آثار هنری رضوی گفت: پویش محله‌های اسلامی باهدف توسعه و ترویج سیره و فرهنگ رضوی در جامعه توسط خادمیاران رضوی استان کرمان برای اولین بار در کشور به عنوان پایلوت در حال اجرا میباشد.  

🟢سعید کاظمی افزود: امیدواریم باتشکیل  محله‌های اسلامی در کشور و تقویت ساختار این محله‌ها به تمدن اسلامی و آمادگی برای ظهور حضرت حجت(عج) دست پیدا کنیم.

🟢وی تصریح کرد: خادمیاران رضوی  شاگردان مکتب حاج قاسم هستند و برای اجرا و تبیین فرامین مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب و در راستای خدمت به مردم هم قسم شدند و  در این راستا از اتحاد و همدلی در جامعه که ثمره خون هزاران شهید گلگون کفن است حفاظت خواهند کرد.


 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =