مسوولان احزاب برای حضور بیشتر مردم در انتخابات مسوولیت دارند

یزد- ایرنا- فرماندار ابرکوه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر حضور گسترده مردم در شعبه های اخذ رای، ۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰،از احزاب، گروه ها و جناح های سیاسی شهرستان خواست که برای حضور بیشتر شهروندان در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورای اسلامی شهرها و روستاها تلاش کنند.

محمدحسین امامی میبدی روزشنبه در حاشیه انتخاب اعضای هیات بازرسی انتخابات شهرستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بدون اشاره به تعداد تشکل های سیاسی دارای مجوز افزود: حضور باشکوه مردم باعث عزت و اقتدار بیشتر ایران اسلامی می شود و  بر اساس فرامین رهبر معظم انقلاب، رای مردم نزد مسوولان امانت و حق الناس است و باید با تمامی توان از این امانت نگهداری کرد.

رییس هیات اجرایی انتخابات شهرستان ابرکوه با بیان اینکه باید قدردان همراهی همیشگی مردم در صحنه های مختلف بود که همواره  همیار مسوولان و خدمتگزاران نظام بوده و هستند، خاطر نشان کرد: انتخابات پیش رو بزرگترین رویداد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است.

فرماندار ابرکوه یادآور شد: مردم در استمرار و سربلندی نظام نقشی اثرگذار دارند و دراین راستا باید با حضور حداکثری آحاد ملت مشروعیت نظام مردم سالار ایران را بار دیگر به جهانیان نشان داد.

وی همچنین ادامه داد: طبق مقررات اعضای هیات بازرسی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای شهر و روستا سال ۱۴۰۰ معرفی و فعالیت های خود را در این شهرستان آغاز کردند.

امامی میبدی افزود: بر این اساس عباس مهری معاون فرمانداری ابرکوه به‌ عنوان رییس ، علی محمد هوشمند و مسعود گلستانی به ‌عنوان دبیر و اعضای هیات بازرسی انتخابات ابرکوه تعیین شدند.

وی ادامه داد: طبق روز شمار انتخابات و مقررات از قبل اعضای هیات اجرایی و نظارت انتخاب و وظایف قانونی خود را با دقت و هماهنگی در شهرستان انجام می‌دهند و تاکنون نشست های  متعددی برای برگزاری انتخاباتی هرچه بهتر برگزار شد.

فرماندار و رییس هیات اجرایی انتخابات ابرکوه اظهار کرد: تمامی امور از طرف هیات‌های اجرایی، بازرسی و نظارت در چارچوب مقررات و ایجاد زمینه مناسب برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های اخذ رای در انتخابات پیش ‌رو تا برگزاری انتخابات انجام و همکاری و هماهنگی لازم در این مورد وجود دارد.

امامی میبدی یادآور شد: از وظایف مهم دست‌اندرکاران انتخابات است که زمینه ‌ساز مشارکت مردم در این حماسه ملی و سیاسی و سرنوشت‌ ساز باشند و انجام امور طبق مقررات موجب اعتمادآفرینی و امیدبخشی است و این رویه و روحیه در شهرستان اعمال می‌شود.

وی با بیان اینکه  تاکنون ۵۵ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر در این شهرستان ثبت نام کرده اندگفت: ۳۶ نفر برای انتخابات شورای شهر ابرکوه و ۱۹ نفر شهر مهردشت  داوطلب شدند.

وی خاطرنشان کرد: برای عضویت در شورای شهر ابرکوه ۳۶ نفر( چهار زن و ۳۲ مرد) و مهردشت ۱۹ تن  (یک نفر زن و ۱۸ نفر مرد) ثبت نام قطعی کردند.

امامی  تاکید کرد: در ۲ بخش مرکزی و بهمن ۲ هیات اجرایی که اعضای آن از معتمدمان آن مناطق هستند، تشکیل شد که شامل  هشت نفر هیات اجرایی شهر و ۹ نفر برای انتخابات ریاست جمهوری است.

فرماندار ابرکوه تصریح کرد: شهرستان ابرکوه دارای ۲ شورای شهر پنج نفری و ۳۴ شورای اسلامی روستایی بخش مرکزی و بخش بهمن دردهستان اسفندار ، مهرآباد ، فراغه و تیرجرد است .

انتخابات شوراهای روستایی و تیره های عشایری از ۱۶ فروردین ماه جاری آغاز شد و تا ساعت ۱۸ فردا (یکشنبه) ادامه دارد که ۶ روز گذشته هزار و  ۷۶نفر ثبت نام کردند. 

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خردادماه سال ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود  .

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =