پایان کار آلکنو در زنیت با مقام پنجمی لیگ والیبال روسیه

تهران- ایرنا- «ولادیمیر آلکنو» با کسب مقام پنجمی لیگ والیبال روسیه به کار خود در تیم زنیت کازان پایان داد.

به گزارش ایرنا، دیشب (جمعه) و در مسابقه کسب مقام پنجمی لیگ والیبال روسیه، تیم زنیت کازان با نتیجه سه بر یک مقابل فاکل نووی اورونگو به برتری رسید. شاگردان آلکنو در ست‌های اول، سوم و چهارم با نتایج ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۱۵ و ۲۵ بر ۱۹ حریف خود را شکست دادند و تنها در ست دوم ۲۳ بر ۲۵ مغلوب شدند.

به این ترتیب آلکنو که دورانی طلایی و پر افتخار در تیم زنیت کازان داشت، به کار خود در این فصل پایان داد و از تیم زنیت جدا شد. قرار است آلکنو ۲۵ فروردین به تهران سفر کند تا به صورت مستقیم، تمرینات تیم ملی والیبال ایران را زیر نظر بگیرد.

زنیت کازان در سال ۲۰۰۷ برای نخستین بار قهرمان لیگ والیبال روسیه شد و در این سال‌ها همیشه یکی از رتبه‌های اول تا سوم این رقابت‌ها را به دست می‌آورد. اما امسال زنیت برای نخستین بار در دوران سرمربیگری آلکنو، به هیچ مدالی دست نیافت. این تیم این فصل در لیگ قهرمانان والیبال اروپا هم ناکام ماند.

در فصل‌های ۱۲-۲۰۱۱ تا ۱۸-۲۰۱۷ یعنی در طول فقط هفت فصل، زنیت با آلکنو پنج بار لیگ قهرمانان اروپا را فتح کرد. ۲ نقره و یک برنز لیگ قهرمانان، یک طلا، ۲ نقره و سه برنز در جام باشگاه‌های جهان، ۱۰ قهرمانی، یک دومی و ۲ سومی در لیگ روسیه، هفت قهرمانی در جام حذفی و هفت قهرمانی در سوپرجام روسیه، افتخارات زنیت با این سرمربی ۵۳ ساله بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =