۹۰۰ نفر برای انتخابات شوراهای روستایی استان سمنان ثبت نام کردند

سمنان-ایرنا- طبق اعلام ستاد انتخابات استان سمنان، تا پایان روز پنجم ثبت نام از داوطلبان در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستایی، ثبت نام ۹۰۰ نفر از داوطلبان نهایی شد.

به گزارش ایرنا از کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان سمنان در شامگاه جمعه ، ۱۱۰ نفر در روز نخست، ۱۷۰ نفر در روز دوم، ۲۲۴ نفر در روز سوم، ۲۸۱ نفر در روز چهارم و ۱۱۵ نفر در روز پنجم ثبت نام داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا در استان نام‌نویسی کردند. 

در پنجمین روز از ثبت نام شورای اسلامی روستا ۱۱۵ نفر در سطح استان ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۰۹ نفر آقا و ۶ نفر خانم هستند. 

۱۰۰ نفر از افراد ثبت نام شده به صورت حضوری و ۱۵ نفر به صورت غیر حضوری ثبت نام کردند. 

داوطلبان ثبت نام شورای روستایی روز پنجم، از نظر تحصیلات ۴۵ نفر زیر دیپلم، ۳۴ نفر دیپلم، ۹ نفر فوق دیپلم، ۲۳ نفر لیسانس و چهار نفر فوق لیسانس دارند. 

در بین شهرهای استان سمنان، در روز پنجم ثبت نام دامغان با ۳۲، میامی با ۲۲ و گرمسار با ۲۰ داوطلب بیشترین ثبت نام را داشتند. 

به گزارش ایرنا، از تاریخ ۱۶ فروردین تا روز یکشنبه ۲۲ فروردین از ساعت هشت صبح تا ۱۸ عصر هر روز به صورت حضوری و غیر حضوری در کلیه بخشداری های استان ثبت نام از افراد واجد شرایط شورای روستا صورت می‌گیرد. 

انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بیست و هشتم خرداد امسال برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =