۲۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۱۱
کد خبرنگار: 2585
کد خبر: 84289468
۰ نفر

برچسب‌ها

ونزوئلا واکسن کوبایی علیه کرونا را تولید خواهد کرد

مادرید- ایرنا- «دلسی رودریگز» معاون رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد این کشور یکی‌ از واکسن های ساخت کوبا علیه بیماری کرونا  را تولید خواهد کرد .

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از تلویزیون ونزوئلا ، رودریگز که این بیانات را در جریان بازدید از کارخانه ای که به تولید واکسن خواهد پرداخت ، اظهار داشت ادامه داد :در حالی‌ که جهان واقعا درگیر یک فرایند نفرت انگیز نابرابری در دسترسی مردم به واکسن بسر می‌ برد ، کوبا  نمونه ای از همبستگی‌ است .

رودریگز اظهار داشت که وزارت بهداشت با  همکاری مقامات کوبایی ، آخرین تعدیلات شرکت سوسیالیست تولیدکننده داروهای بیولوژیکی را برای تولید واکسن" آبدالا " یکی‌ از دو واکسنی که دولت کوبا در حال توسعه آن است ، انجام خواهیم داد .

وی از سوی دیگر اعلام داشت که در هفته های آینده ، آزمایشات فاز سوم این واکسن در ونزوئلا آغاز خواهند شد و در حال حاضر چندین داوطلب نیز دارند .

معاون رئیس جمهوری ونزوئلا که "نگرش انحصاری بسیاری از کشورها در مورد خریداری واکسن و به ضرر کشورهایی که کمترین منابع را برای دستیابی به آنها دارند" را محکوم کرد گفت :همبستگی و همکاری به خودی خود می‌ تواند با کووید ۱۹ مبارزه کند و به پیروزی برسد ، ما باید متحد شویم و تلاش های خود را متمرکز کنیم .

«داگوبرتو رودریگز» سفیر کوبا در ونزوئلا که در این بازدید ، معاون رئیس جمهوری را همراهی می‌ کرد نیز به نوبه خود خاطرنشان ساخت که "تحریم های بی‌ رحمانه امپریالیسم علیه دو کشور ، وادار به تقویت هر چه بیشتر روابط برادری و دوستی‌ می‌ کنند" .   

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha