سهمیه‌های طلایی ۲ کشتی‌گیر ایران در رقابت‌های گزینشی المپیک توکیو

تهران- ایرنا- رقابت‌های کشتی فرنگی گزینشی المپیک در قاره آسیا امروز (جمعه ۲۰ فروردین) در شهر آلماتی قزاقستان پیگیری شد و ۲ نماینده ایران به مدال طلا نائل شدند.

به گزارش ایرنا، مسابقات رقابت‌های کشتی فرنگی گزینشی المپیک توکیو در آلماتی قزاقستان در حال پیگیری است. در همین چارچوب و در اوزان ۶۷ و ۹۷ کیلوگرم ۲ مدال طلا از آنِ ۲ نماینده ایران شد.

در وزن ۶۷ کیلوگرم محمدرضا گرایی در دور اول و کمتر از یک دقیقه با نتیجه هشت بر صفر شروز اوچیلوف از تاجیکستان را از پیش رو برداشت.

وی در دور بعد مقابل احمد داحشان از اردن با نتیجه هشت بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گرایی در این مرحله آشو دارنده مدال برنز آسیا از هند را با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب کرد و ضمن راهیابی به دیدار فینال، سهمیه المپیک توکیو را نیز کسب کرد.

وی در دیدار فینال هان سو ریو قهرمان جهان از کره جنوبی را با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب کرد تا ضمن کسب مدال طلا و سهمیه المپیک، تمامی حریفان خود را با امتیاز عالی از پیش رو بردارد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه هشت بر صفر جهانگیر توردیف دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر ۲ یانان چن از چین را مغلوب کرد و ضمن کسب سهمیه المپیک به دیدار فینال راه یافت. ساروی در دیدار فینال مقابل اوزور ژوژوپبیکوف با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز و صاحب مدال طلا شد.

اسامی نفرات برتر این رقابت‌ها که نفرات اول و دوم آن صاحب سهمیه المپیک شدند،  به شرح زیر است:

۶۰ کیلوگرم: ۱- ژولامان شارشنبیکوف (قرقیزستان) ۲- سایلیک والیهان (چین) ۳- فیروز میرزا رجب‌اف (تاجیکستان) و هان جائه گیونگ (کره‌جنوبی)
۶۷ کیلوگرم: ۱- محمدرضا گرایی (ایران) ۲ – هان سو ریو (کره جنوبی) ۳- آشو (هند) و آرام واردانیان (ازبکستان)
۷۷ کیلوگرم: ۱- آکژول محموداف (قرقیزستان) ۲– شوهی یابیکو (ژاپن) ۳- سینگ گورپریت (هند) و هوجون ژانگ (چین)
۸۷ کیلوگرم: ۱- نورسلطان تورسینوف (قزاقستان) ۲- فی پنگ (چین) ۳- ماساتو سومی (ژاپن) و جین هیوک کیم (کره جنوبی)
۹۷ کیلوگرم: ۱- محمدهادی ساروی (ایران) ۲– اوزور ژوژوپبیکوف (قرقیزستان) ۳- یانان چن (چین) و سی یئول لی (کره‌جنوبی)
۱۳۰ کیلوگرم: ۱- مومینجان عبدالله‌یف (ازبکستان) ۲ – مین سئوک کیم (کره‌جنوبی) ۳- لینگ ژئی منگ (چین) و ناوین (هند)

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =