یونهاپ: نخست وزیر کره جنوبی روز یکشنبه به ایران سفر می‌کند

تهران- ایرنا- خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی از سفر سه روزه «چانگ سای کِیون» نخست وزیر این کشور به تهران از روز یکشنبه خبر داد.

به گزارش ایرنا از یونهاپ، دفتر نخست وزیری کره جنوبی روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: چانگ در میان تنش های طولانی مدت تهران و سئول در مورد آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده تهران در سئول، برای گفت و گو در مورد روابط دو جانبه و سایر موضوعات به ایران سفر خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، سفر چانگ به ایران به عنوان اولین سفر یک نخست وزیر کره جنوبی طی ۴۴ سال گذشته به تهران، به دنبال آزاد سازی کشتی توقیف شده کره جنوبی بعد از سه ماه از سوی تهران،  از یکشنبه تا سه شنبه انجام می شود.

دفتر چانگ در این بیانیه مطبوعاتی آورده است: نخست وزیر از طریق این دیدار فرصتی برای تقویت روابط دوستانه سنتی بین کره جنوبی و ایران و توسعه آن به روشی آینده محور ایجاد خواهد کرد.

این بیانیه در مورد اینکه وی با چه کسی ملاقات خواهد کرد توضیح بیشتری نداده است اما یونهاپ می گوید انتظار می رود که وی با مقامات ارشد تهران درباره موضوعات مختلفی از جمله دارایی های لوکه شده ایران - به ارزش ۷ میلیارد دلار - در حساب های بانکی کره گفت وگو کند.

پیش از این در آگوست ۲۰۱۷، چانگ به عنوان رئیس وقت مجلس ملی کره جنوبی از ایران دیدار کرد. نخست وزیر کره جنوبی آخرین بار در سال ۱۹۷۷ از ایران بازدید کرده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =