«نون خ۲»؛ انتخاب اول مردم در سریالیست

تهران- ایرنا- سریال «نون خ ۲» با کسب ۴۷ درصد آرای مرحله فینال، عنوان محبوب‌ترین سریال در بین سریال‌های ۱۳۹۹ را کسب کرد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سیما، برنامه سریالیست که برای یادآوری خاطرات خوش مردم از سریال‌های پخش شده تلویزیون در دوران کرونایی سال ۹۹ طراحی شده بود، با جمع بندی ۲ میلیون و ۲۶۶ هزار و ۳۶۲ رای مردمی به پایان رسید.

سریال نون خ ۲ با کسب ۴۷.۳۱ درصد آرای مرحله فینال، عنوان محبوب ترین سریال در بین سریال های سال ۱۳۹۹ را از آن خود کرد.

در این رقابت مردمی و پس از جمع بندی آرای فینال، نون خ ۲، پایتخت ۶، خانه امن، بچه مهندس۳، زیر خاکی و از سرنوشت به ترتیب عنوان اول تا ششم سریال های برتر و محبوب مردم‌ را کسب کردند.

‌ در برنامه سریالیست، همه ۳۰ سریال تولیدی و پخشی شبکه های یک، دو، سه، پنج و مرکز سیما فیلم، قبل از آغاز برنامه بر اساس میزان مخاطب نظر سنجی رسمی مرکز تحقیقات صداوسیما در ۶ گروه تقسیم شدند.

سپس با مدل بین المللی گوی و گلدان بین این ۳۰ سریال قرعه کشی انجام شد تا در ۶ گروه ۵ تیمی در مرحله مقدماتی رقابت کنند.

در نهایت ۶ سریال محبوب تر به فینال رسیدند که در بین فینالیست ها، نون خ ۲ با بیشترین آرای مردمی اول شد.

در مرحله قبل از فینال، بچه مهندس ۵۳.۸۸ درصد، از سرنوشت ۳۳.۳۹ درصد، پایتخت ۶ ، ۶۶.۶۵ درصد، نون خ ۲، ۷۸.۶۳ درصد، خانه امن ۴۸.۹۱ درصد و زیرخاکی ۳۷.۰۳ درصد آرای گروه خود را کسب کرده بودند و با این پشتوانه خوب، به فینال برنامه سریالیست راه یافته بودند.

با توجه به استقبال بالای مخاطبان، دست اندرکاران و هنرمندان مجموعه های نمایشی، شبکه یک سیما اعلام کرد: برنامه سریالیست پس از ماه مبارک رمضان به عنوان برنامه ثابت هفتگی با طراحی جدید ادامه خواهد داشت و علاوه بر محبوبیت مردمی، ابعاد هنری، کیفی و مضمونی سریال های سیما از دید مردم و کارشناسان بررسی خواهد شد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =