۲۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۱۷
کد خبرنگار: 2585
کد خبر: 84289346
۰ نفر

برچسب‌ها

روزنامه اسپانیایی :باید برای احیای برجام عجله کرد

مادرید ایرنا روزنامه "ال پاییس" اسپانیا در مقاله ای به قلم «لوییس باستس» با اشاره به برگزاری دو دور نشست اعضای کمیسیون برجام در وین نوشت : دیپلماسی و چند جانبه گرایی در حال بازگشت است و باید برای احیای برجام عجله کرد.

به  گزارش ایرنا ، ال پاییس ادامه داد :به اندازه ای زمان باقی مانده است که دیپلماتهای واشنگتن و اروپا توافق هسته ای امضا شده از سوی اوباما که دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۸ از آن خارج شده را احیا کنند.

نشریه با اشاره به خروج آمریکا از برجام ادامه داد : لطمه وارد شده به خلع سلاح هسته ای و چند جانبه گرایی به دلیل آن تصمیم قابل محاسبه نیست .جبران خسارات ، به ویژه برای شهروندان ایرانی که بسیار شدید بود، کار آسانی نخواهد بود .

ال پاییس اشاره کرد :بیش از هزار و ۵۰۰ اقدام یکجانبه توسط ترامپ پس از خروج از توافق هسته ای وجود دارد .این اقدامات شامل وتو در اهدای وام ۵ میلیارد دلاری که ایران از صندوق بین المللی پول برای مبارزه با کووید ۱۹ درخواست  کرده بود  هم می‌شود .

رسانه مذکور نوشت :هنگامی که هیچکس مایل و قادر به برداشتن اولین گام نیست ، کسی‌ باید کمکی‌ کند .این همان کاری است که دیپلماسی با برگزاری جلسه گروه ۱+۵ ،  انجام داده است .

ال پاییس افزود :دلایلی برای خوش بینی‌ وجود دارد .مذاکره کنندگان ایرانی و آمریکایی کنونی همان هایی‌ هستند که در  سال ۲۰۱۳ و با به روی  کار آمدن حسن روحانی ،  توافق را امضا کردند .

به نوشته این روزنامه اسپانیایی،:دیپلماسی و چند جانبه گرایی در حال بازگشت هستند.با بازگشت چین و روسیه به همان کشتی که اروپا و آمریکا در آن قرار دارند ، فاجعه تشدید یک جنگ سرد جدید  منتفی می‌گردد .

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha