۳۳۶ داوطلب شوراهای اسلامی روستا در آستانه اشرفیه نامنویسی کردند

رشت-ایرنا-فرماندار آستانه اشرفیه از ثبت نام ۳۳۶ داوطلب برای شرکت در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا در این شهرستان خبر داد.

حمید رضایی روز جمعه در حاشیه بازدید ازروند ثبت نام داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستا ، در محل فرمانداری آستانه اشرفیه به خبرنگار ایرنا گفت: این تعداد از داوطلبان از زمان آغاز نامنویسی ( ساعت ۸ صبح شانزدهم فروردین ) تا امروز نسبت به ثبت نام خود اقدام کرده اند.

وی با اشاره  به اینکه تعداد ۱۰۳ روستای این شهرستان واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی روستا هستند افزود: تا کنون تعداد داوطلبان شرکت در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی در ۴۴ روستای شهرستان به حد نصاب رسیده که از این تعداد ۳۲ روستا در بخش مرکزی و تعداد ۱۲ روستا نیز در بخش بندرکیاشهر واقع شده اند.

رضایی ، تعداد روستاهای بخش مرکزی و بندرکیاشهر این شهرستان را به ترتیب ۷۱ و ۳۲ روستا اعلام و خاطر نشان کرد: از مجموع ۳۳۶ داوطلبی که برای شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی روستا در این منطقه ثبت نام کرده اند ، ۲۴۵ نفر مربوط به روستاهای بخش مرکزی و ۹۱ نفر نیز مربوط به بخش بندرکیاشهر بوده است.

فرماندار آستانه اشرفیه در ادامه با بیان اینکه روند ثبت نام از داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی تا ساعت ۱۸ یکشنبه بیست و دوم فروردین ماه ادامه خواهد داشت یادآور شد: از کلیه داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی روستا در این منطقه انتظار می رود ، در زمان مناسب نسبت به انجام فرایند ثبت نام اقدام و این امر را به ساعات پایانی موکول نکنند.

به گفته رضایی ، ۳۱۵ نفر در ۱۰۳ روستای این شهرستان در شوراهای اسلامی روستا عضویت دارند.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، روز ۲۸ خرداد برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha