متخلفان صنفی در استان اردبیل بیش از ۹۱ میلیارد ریال جریمه شدند

اردبیل-ایرنا_- مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل گفت:در راستای اجرای طرح نظارتی ویژه نوروز ۱۴۰۰ متخلفان صنفی در این استان به پرداخت بیش از ۹۱ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

علی رحیمی آذر روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا در خلخال افزود: در راستای اجرای طرح نوروزی سال ۱۴۰۰ از تعداد هزار و ۳۳۰ واحد صنفی  و بنگاه اقتصادی، تولیدی و توزیعی بازرسی شد.

وی اظهار کرد: در مدت زمان احرای طرح نوروزی  امسال علاوه بر بازرسی‌های انجام یافته، شعب تعزیرات حکومتی استان اردبیل به تعداد ۲ هزار و ۳۲۵ مورد پرونده واصله رسیدگی کرده و متخلفان  به پرداخت مبلغ۹۱ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم  شدند.

وی اظهار کرد: در بحث گوشت مرغ و با هدف پیشگیری از هرگونه افزابش قیمت این کالای اساسی در بازار و فروش خارج از شبکه، در مدت اجرای  طرح  نوروزی  تعداد ۱۴۰ مورد پرونده تخلفاتی تشکیل شد که۱۳۱ مورد آن رسیدگی و منجر به صدور حکم گردید.

رحیمی آذر اظهار کرد: متهمان  پرونده‌های تخلف گوشت مرغ علاوه بر الزام به توزیع آن  به قیمت تنظیم بازار به پرداخت مبلغ ۷ میلیاردو ۵۰۳ میلیون ریال جزای نقدی  محکوم شده و مابقی پرونده‌ها نیز به لحاظ تکمیل تحقیقات در شرف صدور رای می‌باشد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان اردبیل گفت: طرح ویژه ماه مبارک رمضان با هدف کنترل و تنظیم بازار و تشدید بازرسی از مراکز مهم تولید و توزیع ، انبار و عرضه کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی از امروز شنبه ۲۱ فروردین ماه  شروع  و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد یافت.

وی اظهار کرد: حقوق مصرف کننده و رعایت قیمت قانونی خط قرمز تعزیرات حکومتی استان اردبیل است و چنانچه فردی قیمت و سود قانونی را رعایت نکند و اجحاف در حق مصرف کننده نموده و با احتکار و گرانفروشی موجب اخلال در روند توزیع و عرضه کند شدیداً با متخلف برخورد خواهد شد.

وی از شهروندان استان خواست در صورت مشاهده تخلف مراتب را جهت رسیدگی به سامانه ۱۳۵ تعزیرات حکومتی و یا تلفن ۱۲۴ سازمان صمت گزارش کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =