۸۸۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان همدان شناسایی شدند

همدان- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت که با شناسایی ۸۸۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع موارد مثبت بستری و سرپایی به ۳۸ هزار و ۳۱۲ نفر رسید.

دکتر «محمد طاهری» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۰۴ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته بستری شدند که مجموع موارد مثبت بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در این استان به ۱۱ هزار و ۳۵۸ بیمار رسید.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان ادامه داد: همچنین با شناسایی ۷۷۷ بیمار جدید سرپایی مجموع موارد مثبت سرپایی از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون به ۲۶ هزار و ۹۵۴ مورد افزایش یافت.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: با فوت هفت بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته مجموع متوفیان قطعی ابتلا به کرونا در این استان از ابتدای اپیدمی این ویروس تاکنون به یک هزار و ۶۰۰ نفر رسید.

طاهری بیان کرد: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های این استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۹۸۶ مورد بود که ۱۹۵ نفر از مراجعان به بیمارستان ها در بخش عادی بستری شدند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: در عین حال هم اینک ۲۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش آی. سی. یو مراکز درمانی این استان بستری هستند و وضعیت جسمی ۴۰ بیمار وخیم گزارش شده است.

وی درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان همدان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد ۴۰۶، بهار ۶۵۸، تویسرکان ۷۴۳، رزن ۴۹۷، درگزین ۲۰۸، فامنین ۲۰۳ و کبودراهنگ ۷۱۶ نفر است.

وی افزود: همچنین تاکنون ۲ هزار و ۶۰ نفر در ملایر، یک هزار و ۳۴۲  نفر در نهاوند و چهارهزار و ۲۳۱ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر ۹ شهرستان استان همدان در وضعیت قرمز و شهرستان اسدآباد نیز در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد که با توجه به روند افزایش شمار بیماران در روزهای آتی وضعیت اسدآباد نیز قرمز می شود.

با توجه به قرار گرفتن استان همدان در شرایط قرمز کرونایی، اعمال محدودیت های جدید پیش بینی شده در طرح جامع هوشمند برای رنگ بندی قرمز در این استان آغاز شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =