۲۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۰۵
کد خبرنگار: 2426
کد خبر: 84289220
۱ نفر

برچسب‌ها

دور دوم هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام آغاز شد

تهران- ایرنا- دومین دور هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام،‌ برای بررسی نتایج گفت و گوهای کارگروه‌های رفع تحریم و هسته‌ای آغاز شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، دومین دور از هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام ظهر امروز به وقت تهران با حضور نمایندگان ایران، چین، فرانسه، آلمان، روسیه و انگلیس آغاز شد. ریاست این جلسه را «جوزپ بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر عهده دارد.

به گزارش ایرنا، هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام که در روز جمعه ۱۳ فروردین به ‌صورت مجازی آغاز شده بود، روزسه‌شنبه، ۱۷ فروردین با تصمیم اعضا به صورت حضوری در وین از سر گرفته شد.

سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه، ریاست هیات کشورمان را در این نشست بر عهده داشت و نمایندگانی از سایر دستگاه‌ها از جمله بانک مرکزی، وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی، او را در این نشست همراهی کردند.

بر اساس تصمیم هیاتهای شرکت کننده دو تیم کاری به منظور رفع تحریم های امریکا و اقداماتی که ایران باید انجام دهد تشکیل شده و این تیم ها با مشارکت کشورهای عضو در حال تدوین و تنظیم اقداماتی هستند که باید انجام شود.

بر اساس اظهارات روز گذشته سید عباس عراقچی، کمیسیون مشترک امروز جمعه کار این کارگروه ها را ارزیابی می کند و تصمیم گرفته شده بعد از آن چند روز هیئت ها به پایتخت های خود برگردند.

مذاکره کننده ارشد کشورمان در وین با بیان اینکه ظرف هفته آینده برای ادامه مذاکرات به وین خواهیم آمد، افزود: ممکن است لازم باشد چند بار این کار را تکرار بکنیم تا بتوانیم به نهایتا به آن جمع بندی‌ای که مطلوب ما است منافع ما را تامین می‌کند برسیم.

همچنین بر اساس بیانیه اتحادیه اروپا که روز گذشته منتشر شد، شرکت کنندگان قرار است وضعیت مذاکرات و رایزنی‌ها در سطوح مختلف از جمله در سطح کارشناسی را طی روزهای گذشته، با نگاه به بازگشت محتمل آمریکا به برجام و اطمینان از اجرای کامل و موثر این توافق از سوی تمام طرف‌ها بررسی کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha