۲۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۵۴
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84289203
۰ نفر

برچسب‌ها

محدودیت‌های اجتماعی کرونا در خلخال افزایش یافت

اردبیل - ایرنا - فرماندار خلخال گفت: با توجه به سیر صعودی آمار مبتلایان به کرونا و شمار فوتی‌های ناشی از این ویروس ناچار به اعمال محدودیت‌های اجتماعی جدید در این شهرستان هستیم.

به گزارش ایرنا ، فریدون بابایی روز جمعه در جلسه ستاد قرارگاه زیستی مقابله با کرونای خلخال با اشاره به تبدیل وضعیت زرد به نارنجی در هفته جاری در این منطقه  افزود:  سیر صعودی شمار مبتلایان به کرونا و محدودیت پذیرش مبتلایان کرونایی در تنها بیمارستان منطقه موجب شده تا برای پیشگیری از روند سیر صعودی ابتلا به  بیماری کووید ۱۹ محدودیت‌های جدیدی در این شهرستان اعمال ‌شود و همه مردم بویژه بازاریان و کسبه مکلف به رعایت این محدودیت‌ها هستند.

وی گفت: پس از گذران ۴۵ روز عاری از فوتی کرونا در خلخال با افزایش شمار متلایان به این بیماری در طول هفته جاری  دوباره شاهد جانباختن مبتلایان به کرونا هستیم.

فرماندار خلخال اظهار کرد:هم اکنون ۲۳ بیمار کرونایی در بیمارستان امام خمینی(ره) خلخال بستری بوده که ۱۷ نفر ازاین تعداد در بخش داخلی و ۶ نفر نیز در بخش ویژه کرونا در حال درمان هستند و همچنین در این مدت تعداد بیماران سرپایی ۴۹ نفر به ثبت رسیده است .

وی گفت:از فردا فعالیت صنوف سطح ۳ و ۴ و همچنین کلیه باشگاهها واماکن ورزشی تا اطلاع ثانوی ممنوع  بوده و با هرگونه بی‌توجهی و تخلف برخورد خواهد شد.

فرماندار خلخال بیان کرد: همچنین فعالیت‌های هنری از جمله نمایش ، مدارس ،دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه ، برگزاری نماز جماعت در سطح مساجد ، مراسم آئینی و مذهبی ممنوع و اماکنی هم چون ارایشگاه‌های زنانه ، تالارهای پذیرایی، آموزشکده‌های زبان ،علمی و تحصیلی تعطیل است.

فرماندار خلخال اظهارداشت: رستوران‌ها  وغذاخوری‌های شهرستان نیز حق سرویس‌دهی به میهمان در داخل رستوران را نداشته و سفارش غذای گرم در این اماکن صنفی بصورت بیرون‌بر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود.

وی افزود: در حالی که وضعیت کرونا  هر روز حادتر و نگران کننده‌تر شده است، عادی انگاری و کاهش  رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم کنترل بیماری را در این شهرستان مشکل‌تر می‌کند .

فرماندار خلخال تشریح کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از برگزاری نشست‌ها و دورهمی‌ها از جمله الزامات ساده‌ای است که تا حد زیادی از شیوع کرونا جلوگیری می‌کند.

بابایی با تاکید بر پرهیز از برگزاری همنشینی‌های خانوادگی و برگزاری مراسم در منازل ،خواستار حذف این نشست‌ها و مجالس شد و اضافه کرد: پرهیز از مسافرت در روزهای تعطیل هفته نیز باید رعایت شود و خانه‌مسافرها از پذیرش هرگونه میهمان و مسافر در تعطیلات خودداری کنند.

او توجه به رعایت نکات بهداشتی در بانک‌ها ، مطب‌ها و ادارات را ضروری دانست و گفت: با اینکه تعطیلی در ادارات نداریم و درصورت لزوم اقدام به اجرای طرح دور کاری کارکنان ادارات خواهیم کرد ولی در نحوه ارایه خدمات باید با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پذیرش نوبتی در فواصل معین ارائه شود.

رییس ستاد قرارگاه زیستی مقابله با کرونای خلخال  از تعطیل شدن کلیه  قهوه‌خانه‌ها ،سفره‌های خانه‌های سنتی خبرداد و گفت: استعمال هرگونه مواد دخانی در مراکز عمومی دولتی وبخش خصوصی  قبل از کرونا نیز ممنوع بوده و این قانون در شرایط حاد کرونایی باید به نحو احسن اجرایی شود .

بابایی با تاکید بر مسدود شدن مسیر ورود خودرو به آرامستان‌های شهرهای مختلف خلخال ادامه داد: مجالس ختم با تعداد اندک افراد درجه یک متوفی برگزار و تعداد محدود شرکت‌کنندگان نیز با ماسک و رعایت فاصله حاضر شوند.

وی مراقبت از گروه‌های پرخطر دارای فشار خون، سرطان، دیابت را مورد تاکید قرارداد و تشریح کرد: افراد سالمند تا حد امکان از منزل خارج نشوند و در صورت اضطرار با رعایت فاصله‌گذاری و استفاده از ماسک انجام شود.

وی گفت: نظارت برقرنطینه خانگی کرونایی‌های بستری در خانه باید در دستور کار دستگاه‌های اجرایی بوده و خروج از خانه برای این بیماران  تخلف و جرم محسوب و در صورت مشاهده چنین مواردی این افراد به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha