۲۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۲۶
کد خبرنگار: 982
کد خبر: 84289153
۱۴ نفر

برچسب‌ها

کرونا جان خبرنگار باسابقه ایرنا را گرفت

اراک - ایرنا - «علی‌حیدر شاه‌حسینی» خبرنگار باسابقه خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) در استان مرکزی شامگاه پنجشنبه بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد و جامعه رسانه‌ای استان داغدار شد.

علی حیدر شاه‌حسینی ۵۶ ساله متولد سال ۱۳۴۴ از روزنامه‌نگاران باسابقه استان مرکزی، از یک هفته پیش به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک بستری بود.

وی در کارنامه حرفه‌ای اش ریاست ایرنا در استان‌های خراسان، مرکزی، همدان و قزوین را دارد و فعالیت خبری و سرپرستی روزنامه ایران در استان مرکزی را نیز بیش از یک دهه برعهده داشت.

این فرهیخته فقید یکی از اعضای موسس خانه مطبوعات در استان مرکزی بود و در ۲ دوره فعالیت این نهاد نیز به عنوان رئیس و عضو فعالیت داشت.

وی  از تحلیلگران حوزه فرهنگی و سینمای کشور بود که از وی ۲ تالیف سینمایی با عناوین «تاریخچه سینما در اراک» و «اندرخم یک کوچه» برجا مانده است.

این فعال رسانه‌ای در کارنامه حرفه ای خود پوشش خبری حوادث افغانستان، زلزله بم، حوادث و رویدادهای استان کردستان، منطقه آزاد قشم  را داشت و همواره با قلم و رفتار فرهنگی می‌کوشید تا اثری مانا در پیشبرد مناسبات فرهنگی و خبری داشته باشد.

«محمدرضا نوروزپور» مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا) با صدور پیامی، درگذشت این خبرنگار متعهد و پرتلاش ایرنا را به همه خبرنگاران و کارکنان این سازمان، جامعه رسانه‌ای کشور و خانواده محترم مرحوم شاه حسینی تسلیت گفته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =