اخطار پلمب به ۱۵ مجموعه ورزشی متخلف تهران

تهران- ایرنا- رئیس گروه نظارت بر فعالیت باشگاه‌های اداره‌کل ورزش و جوانان استان تهران گفت: به علت رعایت نکردن دستور العمل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا طی ۴۸ ساعت گذشته صاحبان ۱۵ مجموعه متخلف تهران تذکر کتبی و اخطار پلمب گرفتند.

رضا خرم روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا یادآور شد: با شیوع موج چهارم ویروس کرونا در کشور و استان تهران، فعالیت تمامی رشته های ورزشی از ۱۶ فرودین ماه تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

وی گفت: هم اینک بازرسی ها توسط کارشناسان اداره کل ورزش تهران و هیات پزشکی ورزشی به صورت نامحسوس از مجموعه های ورزشی انجام می شود و در صورت بی توجهی به ابلاغیه ها با آنان برخورد قانونی خواهیم کرد.

رییس گروه نظارت بر فعالیت باشگاههای اداره کل ورزش و جوانان استان تهران در پاسخ به این سوال که برخی از مجموعه های ورزشی به علت ثبت نام ماهیانه مبالغی از ورزشکاران اخذ کرده اند، آیا با ادامه دار شدن تعطیلی ها امکان بازپرداخت آنان به ورزشکاران وجود دارد یا خیر؟ توضیح داد: ورزشکاران می توانند تا زمان کاهش موج و ادامه فعالیت ورزشی صبر کنند و یا اینکه شهریه های پرداختی خود را از مجموعه ها طلب کنند.

خرم در پاسخ به این پرسش که در صورت بستری شدن ورزشکاران مبتلا به کرونا آیا بیمه ورزشی می تواند هزینه های بیمارستانی آنان را پرداخت کند، گفت: امکان پرداخت خسارت وجود ندارد چراکه تنها بیمه ورزشی هزینه های درمان و مصدومیت ورزشکاران در زمان تمرین را پرداخت می کند.

رییس گروه نظارت بر فعالیت باشگهاهای اداره کل ورزش و جوانان استان تهران از شهروندان خواست: درصورت مشاهده فعالیت غیرقانونی مجموعه های ورزشی در ایام کرونا با تماس با شماره ۷۷۵۳۴۲۲۱ مراتب را به واحد بازرسی و اداره کل ورزش و جوانان استان تهران اطلاع دهند.

وام کرونایی برای هر فعال ورزشی ۱۶ میلیون تومان است

خرم همچنین به حمایت دولت از فعالان ورزشی در دوره کرونا اشاره کرد و گفت: بیش از یکهزار و ۵۰۰ فعال در حوزه ورزشی تا پایان سال ۹۹، تسهیلات حمایت از کسب و کار در دریافت کردند.

وی ادامه داد: تا کنون ۲۴ میلیارد تومان برای حمایت از مشاغل ورزشی پرداخت شده است.

رییس گروه نظارت بر فعالیت باشگاههای اداره کل ورزش و جوانان استان تهران افزود: این وام با کارمزد ۱۲ درصد و بازپرداخت آنها سه ساله است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط موجود سقف این وام ۱۶ میلیون تومان برای یک نفر و ۴۸۰ میلیون تومان برای مجموعه های بزرگ است اما سقف وام برای امسال هنوز مشخص و ابلاغ نشده است.

به گزارش ایرنا، تهران پنج هزار و ۲۰۰مجموعه ورزشی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =