۳۳۶ میلیارد ریال طرح بنیاد مسکن در چهارمحال و بختیاری افتتاح می‌شود

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال وبختیاری گفت: به مناسبت دهه حساب ۱۰۰ حضرت امام و تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۴۰۰ میلیارد ریال طرح در استان افتتاح و عملیات اجرای آن آغاز می‌شود که از این میزان ۳۳۶ میلیارد ریال طرح به بهره‌برداری می‌رسد.

سهراب رییسی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار با اشاره به فرارسیدن چهل و دومین سالگرد تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دهه حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) افزود: در این دهه ۲۳طرح افتتاح و عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

وی از افتتاح ۱۹ طرح هادی روستایی در مناطق مختلف استان خبر داد و گفت: برای افتتاح این تعداد طرح۱۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

رییسی تصریح کرد: پروژه مسکونی ۵۴ واحدی میثاق۱ منظریه شهرکرد از دیگر طرح‌های افتتاحی بنیاد مسکن است که با ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار احداث شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به مقاوم‌سازی۴۰ هزار و ۲۹۹ واحد مسکونی در استان، اظهار داشت: در دهه حساب ۱۰۰ تعداد واحدهای مقاوم‌سازی به ۴۰هزار و ۳۰۰ واحد می‌رسد که برای این تعداد واحد پنج هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

رییسی خاطرنشان کرد: همچنین در این دهه عملیات اجرایی‌ مجمع خیرین سلامت روستای چنارمحمودی شهرستان لردگان با اعتبار ۳۹ میلیارد ریال و موزه و مرکز فرهنگی داراب افسربختیاری در روستای دستگرد شهرستان بروجن با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال آغاز می‌شود.

وی با اشاره به شعار سال مبنی بر «تولید، پشیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها»، تلاش برای تحقق این شعار را از مهمترین برنامه‌های این نهاد در سالجاری عنوان کرد و گفت:از مهمترین این برنامه‌ها تولید مسکن است و با توجه به اینکه مسکن صنعت پیشران است، علاوه‌بر ایجاد رونق اقتصادی، اشتغال خوبی در سطح استان ایجاد می‌کند.

به گزارش ایرنا، به دستور امام خمینی(ره) در ۲۱ فروردین ۱۳۵۸ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز به کار کرد و بزرگداشت دهه حساب ۱۰۰ امام از ۲۱ تا ۳۰ فروردین سال ۱۳۵۹ آغاز شد و رهبر معظم انقلاب در سالروز افتتاح حساب ۱۰۰ امام(ره) یک میلیون تومان به این حساب کمک کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =