رونق اقتصادی، ظرفیت بارگیری راه آهن شمالغرب را ۱۳۷ درصد رشد داد

زنجان – ایرنا - مدیرکل راه آهن شمالغرب کشور گفت: رونق و پویایی اقتصادی ظرفیت بارگیری ریلی از راه آهن این منطقه را در سال گذشته ۱۳۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داد.

علی خدایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تن کیلومتر بارگیری شده راه آهن شمالغرب در سال گذشته ۸۶۴ میلیون و ظرفیت بارگیری شده نیز ۷۶۷ هزار تن بود.

به گفته وی در سال ۹۸ از راه آهن منطقه شمالغرب کشور  ۲۲۲ تن کیلومتر و تناژ بارگیری نیز ۵۵۸ هزار تن بود که سال گذشته رشد ۲۸۸درصدی تن کیلومتر بارگیری و ۱۳۷درصدی ظرفیت بارگیری شده را ثبت کردیم.

 مدیر کل راه آهن شمالغرب کشور گفت: جذب و حمل محموله کنسانتره سنگ آهن از مبداء این ایستگاه ها به مقصد خراسان و سنگان در شرق کشور از مهمترین عوامل افزایش تن کیلومتر و تناژ بارگیری راه آهن شمالغرب در سال جهش تولید بود.

خدایی خاطرنشان کرد: از راه آهن این منطقه با استفاده از ظرفیت ریلی کنسانتره، سنگ آهن، کود، خاک روی و خاک مس جابجا شده است.

 وی اظهارداشت: سه چشمه بار جدید با تبدیل ایستگاه های درجه ۲ سلطانیه، آذرپی و  قروه با یک اقدام جهادی و شبانه روزی به سایت های مهم تخلیه و بارگیری شدند.

مدیرکل راه آهن شمالغرب کشور گفت: با وجود اینکه این ایستگاه های باری بیان شده حداقل امکانات تخلیه و بارگیری را دارند اما این تبدیل را محقق کردیم.

خدایی تاکید کرد: استفاده حداکثری از پتانسیل ها و ظرفیت های موجود و توجه به مقوله مهم بهره وری، ارتباط مستمر با مراکز صنعتی، شناسایی چشمه های جدید بار، انعقاد تفاهم نامه با صاحبان معادن، صنایع و بار، تسریع در انجام فرآیندهای تخلیه و بارگیری از مهمترین اقدامات انجام شده در سال گذشته بود که افزایش و رشد فعالیت ها را محقق کرد.

وی اضافه کرد: راه آهن شمالغرب کشور نیز در سال گذشته نیز با رشد ۱۰۷ درصدی رکورد تُن کیلومتر بار خالص و ناخالص حمل شده راه آهن شمالغرب کشور در ۲۰ سال اخیر را شکست.

به گزارش ایرنا، تخلیه بار در ایستگاه باز بین المللی بناب با کد  ۰۷۱۰ فعال است و این ایستگاه در شبکه (UIC ) شناخته شده است.
ایستگاه باز بین المللی بار بناب یک ایستگاه بعد از سلطانیه قرار دارد، ۲ ایستگاه باری دیگر نیز در راه آهن منطقه شمالغرب کشور و در استان‌های قزوین و مراغه فعال است و در این ایستگاه‌ها ترانزیت خارجی، حمل و بارگیری می شود.
ایستگاه باز بین المللی بناب، مبدا و مقصد بار ترانزیت در سطح شبکه های راه آهن‌های دنیا (UIC) شده است.
شبکه‌های راه آهن عضو اتحادیه بین المللی راه آهن‌ها می توانند از این ایستگاه به عنوان مبداء و مقصد کالا استفاده کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha