۲۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۱۴
کد خبرنگار: 2183
کد خبر: 84289095
۰ نفر

برچسب‌ها

برگزاری نماز جمعه در تمامی مناطق مازندران ممنوع شد

ساری - ایرنا - مدیر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران گفت که امروز ۲۰ فروردین نماز جمعه در سراسر استان به دلیل وضعیت قرمز استان و مخاطرات شیوع ویروس کرونا برگزار نمی‌شود.

حجت الاسلام محمد انتظاری صبح جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : تصمیم به عدم برگزاری نماز جمعه در ساری مرکز استان مازندران بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و همچنین پیشنهاد وزارت بهداشت است که برای شهرهای قرمز و نارنجی اعمال می شود. 

به گفته او ممنوعیت برگزاری نماز جمعه با هدف جلوگیری از گسترش بیشتر بیماری کووید۱۹ و به جهت رعایت حقوق شهروندی و حفظ سلامت و امنیت شهروندان گرفته شده است.

وی این تصمیم را جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا عنوان کرد و گفت : امنیت و سلامت مردم در اولویت قرا ردارد و امیدواریم با فروکش کردن این بیماری شاهد برپایی باشکوه تر نماز جمعه باشیم. 

برگزاری نماز جمعه مازندران تقریبا پس از همه گیری کرونا در موج سوم نیمه نخست اسفند ماه در مازندران از سر گرفته شد و تا هفته پیش در برخی مناطق استان تداوم داشت، اما با قرمز شدن ۱۸ شهرستان از ۲۲ شهرستان استان در یک هفته گذشته و ورود رسمی مازندران به وضعیت پرخطر با رنگ بندی قرمز کرونایی برگزاری نماز جمعه نیز در استان لغو شد. 

هم اکنون طبق آخرین ارزیابی وزارت بهداشت از طریق سامانه ماسک ۱۸ شهرستان استان در وضعیت قرمز و چهار شهرستان نیز در وضعیت نارنجی به سر می برد و یک هزار و ۲۲۲ بیمار کرونایی در بیمارستان های سراسر استان بستری هستند. 

همچنین در مجموع در ۴۷ نقطه این استان نماز جمعه برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =