اورژانس کردستان ۲۷ هزار مصدوم را به مراکز درمانی رساند

سنندج - ایرنا - مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: سال گذشته مرکز فوریت‌های اورژانس ۲۷ هزار و ۱۹۰ مصدوم حوادث گوناگون را به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان رساندند.

رضا پیرا روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مجموع پارسال ۵۳ هزار و ۱۰۶ ماموریت امدادرسانی شامل حوادث تصادفی، غیرتصادفی و بیماری‌ها توسط اورژانس ۱۱۵ استان انجام شد.

وی با بیان اینکه بیشترین تماس و امدادرسانی در این بازه زمانی با ۳۷ هزار و ۵۴۰ مورد مربوط به انواع بیماری‌ها بود، اضافه کرد: همچنین هشت‌هزار و ۸۴۵ مورد مربوط به حوادث تصادفی بوده است.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: در این مدت زمان به ۱۰ هزار و ۲۱۳ مصدوم ناشی از حوادث تصادفی خدمات ارائه شده است.

وی امدادرسانی به یک‌هزار و ۱۷۸ بیمار قلبی عروقی و سه‌هزار و ۳۵۰ بیمار تنفسی را از دیگر ماموریت‌های اورژانس استان در سال گذشته اعلام کرد.
 
پیرا با اشاره به اعزام ۲۷ هزار و ۱۹۰ مصدوم بر اثر حوادث گوناگون به بیمارستان‌های استان در سال گذشته، گفت: از این تعداد هشت‌هزار و ۲۷۲ نفر مربوط به مصدومین تصادفات بوده است.

در حال حاضر ۳۶ پایگاه جاده ای،۲۲ پایگاه شهری و یک پایگاه هوایی در کردستان فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =